Advert

Man çalışanları piknikte buluştu

Almanya otomotiv üretim firması Man’ın Ankara fabrikasında çalışan işçiler, düzenlenen piknik organizasyonu ile bir araya geldi. Pikniğe yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Man Türkiye Genel Müdürü Münür Yavuz, "Almanya ilişkilerinin kısa zamanda normale döneceğini umut ediyoruz" dedi.

Man çalışanları piknikte buluştu
Man çalışanları piknikte buluştu Admin
Bu içerik 1248 kez okundu.

Man Türkiye, Esenboğa fabrikasında çalışan işçiler için aile günü düzenledi. İşçilerin aileleriyle katıldığı pikniğe, bu yıl Almanya Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak da eşleriyle katıldı. Yaklaşık 10 bin kişilik Man ailesi, gün boyu süren çeşitli etkinliklerle renkli ve keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Türkiye ile Almanya arasında yaşanan sıcak gelişmeleri değerlendiren Man Türkiye  CEO'su Münür Yavuz, “Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik işbirliği ve faaliyetlerin geçmişi çok uzun yıllara dayanıyor. Bu geçmişin içerisinde önemli bir payı olan Man Türkiye olarak gergin ortamın biran önce biteceğini düşünüyor ve umut ediyoruz" dedi. Yavuz, bütün bu tartışmalara rağmen Man Türkiye fabrikasının 2 bin 500 işçisiyle ve maksimum kapasiteyle çalışmaya devam ettiğinin altını çizdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı