Advert

Artık yıldız Scania

Yılın Kamyonu ödülünü kazanan Scania, yeni nesil araçlarının tanıtımına inşaat serisi ile devam etti. XT modeli ile en zorlu inşaat sahalarının üstesinden gelmeyi hedefleyen Scania, yeni kabin ve yüzde 100 SCR teknolojisiyle çalışan yeni motor seçenekleri ile ürün yelpazesini zenginleştirdi.

Artık yıldız Scania
Artık yıldız Scania Admin
Bu içerik 2337 kez okundu.

Scania'nın uzun yol araçları Avrupa’da gerçekleştirilen çok sayıda performans testlerinde birincilik ödülleri kazandı. Marka, bu başarının kanıtlamasının ardından, XT ile inşaat sektöründe de çıtayı yükseltmeyi hedefledi. Scania XT, 4x2 çekicilerden 6x4 ve 8x4 kamyonlara kadar tüm dingil konfigürasyonlarıyla birlikte tercih edilebiliyor.

YATIRIM BÜYÜK

İnşaat sektörünün ülkemiz ekonomisinin can damarlarından biri olduğunu ifade eden Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, yeni nesil Scania inşaat araçlarının sağlamlık, kullanım kolaylığı, güvenlik ve düşük işletme maliyeti ile önemli bir fark yaratacağını dile getirdi. Scania’nın uzun yol serisinde ulaştığı başarıyı, zorlu koşullarda çalışan inşaat araçlarında da yakalayacağından emin olduklarını ifade eden Eksin, “Yeni nesil araçlar için yapılan 2 milyar Euro’luk yatırımların ardından, Scania XT’nin geliştirilmesi için 105 milyon Euro ilave yatırım yapıldı. Geçen yıl S, R ve G kabinleri müşterilerimizin beğenisine sunmuştuk. Bugün de yeni G kabin varyantlarının ve P kabinin lansmanını yapıyoruz. Scania XT, müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde bir fayda sağlayacak şekilde tasarlandı” dedi.

ARAÇLAR ÖZEL ÜRETİLDİ

Scania XT, kabin önünden 150 mm çıkıntılı bir çelik tampona sahip. Çıkıntılı ayna tasarımı, ön far koruma kafesi ve çelik tampon, “XT” Logosu ile birlikte aracın güçlü görüntüsündeki en önemli bileşenleri oluşturuyor. Yolcu tarafındaki çamurluğun üstünde yer alan yük kontrol basamağı, yüksek hava emiş ve dikey egzoz çıkışı ile kabin çevresindeki görüntü tamamlanıyor. Ayrıca kapı altı XT led farlarından, XT koltuk döşemelerine kadar pek çok aksesuar müşterilerin tercihine sunuluyor. Dikey egzoz ve filtreleme kapasitesi 40 kilograma yükseltilen dikey hava emiş, tozlu ortamlarda tıkanmalara bağlı araç onarım ihtiyacını ve yüksek yakıt tüketimini minimuma indiriyor. 40 tonluk kapasiteye sahip çeki pimi, alt koruma plakası ve güçlendirilmiş şasi gibi pek çok özellik araçların zorlu şartlarda, ağır darbelere rağmen kesintisiz çalışabilmesini sağlıyor. Ayrıca araçlar üstün manevra kabiliyeti, opticruise otomatik şanzıman ve mükemmel görüş alanı sayesinde, kent merkezlerindeki çalışma koşullarında bile rahatlıkla ve işi aksatmadan, güvenle hizmet vermeye devam edebiliyor.

HER İHTİYACA UYGUN MOTOR

Scania, yüzde 100 SCR ile çalışan Euro 6 motor seçeneklerini sürekli olarak yenileyerek zenginleştiriyor. 9 litre ve 13 litrelik sıralı ile 16 litrelik V8’lerden oluşan üç motor ailesiyle, 280-730 beygir gücü aralığında 13 farklı motor seçeneği müşterilerin beğenisine sunuluyor. Üstelik Scania XT, eksiksiz, bütün motor seçenekleri ile birlikte tercih edilebiliyor. Yanma odasında yapılan geliştirmeler, sıkıştırma oranı değişikliği, soğutma sitemi ve yeni yazılım sayesinde yeni motorlarda ciddi yakıt tasarrufları elde edilebiliyor. Yeni 16 litre V8 motor serisinde yakıt tasarrufu yüzde 10’a kadar ulaşıyor. Motor seçimi ne olursa olsun, Scania’nın daha düşük yakıt tüketen tüm motorları, işletme maliyetlerinin düşmesine yardımcı oluyor. Örneğin yılda ortalama 80.000 km yol yapan bir damperli kamyon müşterisi, bu sayede büyük bir kazanç sağlayabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı