Advert

IPRU’ heyeti Ankara'da

Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği (IPRU) sektörün sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarına devam ediyor. Ankara'da bir dizi temaslarda bulunan IPRU heyeti, Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine Yolcu Taşımacılığı İstişare Kurulu’nun oluşturulması talebini iletti.

IPRU’ heyeti Ankara'da
IPRU’ heyeti Ankara'da Admin
Bu içerik 3153 kez okundu.

IPRU Başkanı Fatih Tamay, Başkan Yardımcısı Birol Özcan ve Genel Sekreter Mevlüt İlgin’den oluşan heyet, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu, Genel Müdür Yardımcısı Nurhan Tüfekçioğlu’nu ziyaret etti.

TALEP İSTİŞARE KURULU

Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas ile gerçekleştirilen görüşmede birinci gündem maddesi, PRU 2. Olağan Genel Kurulu oldu. IPRU’nun çalışmalarını takip ettiklerini ve sektörün böyle bir uluslararası oluşuma imza atmasını takdirle karşıladıklarını belirten Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas; “IPRU heyetinin genel kurula katılım davetinden memnuniyet duyduk. Katılım göstereceğiz. Bakanımız Ahmet Arslan’a da davetinizi bizzat ileteceğiz” dedi. Müsteşar Yardımcısı Atlas ile yapılan görüşmenin ikinci gündem maddesi ise TOFED ve IPRU’nun, Yolcu Taşımacılığı İstişare Kurulu’nun oluşturulması talebi oldu. Toplantıda; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı ilgili genel müdürlüklerin, karayolu, demiryolu, havayolu, denizcilik yolcu taşımacılığı sektörlerinin temsilcilerinin içinde olacağı böyle bir oluşuma neden ihtiyaç duyulduğu detaylarıyla aktarıldı.

BAKANLIK DESTEK VERDİ

IPRU Heyeti, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Nurhan Tüfekçioğlu ile de görüşerek genel kurul davetlerini iletti. TOFED’in ve IPRU’nun Yolcu Taşımacılığı İstişare Kurulu’nun oluşturulması talebi, Genel Müdür İlçioğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Tüfekçioğlu’na da aktarıldı. Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu, IPRU’nun davetinden büyük memnuniyet duyduklarını, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a da daveti bizzat ileteceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gökhan Özbek, Ara Güler’i anlattı
Gökhan Özbek, Ara Güler’i anlattı
Opel, Gefco ile çalışmaya devam edecek
Opel, Gefco ile çalışmaya devam edecek