Advert
Advert

Oyum Başaran Ulusoy'a

18 yaşımı heyecanla bekledim. Artık oy kullanıp, Türkiye'yi hatta dünyayı kurtarabilecektim. Kafama uyan parti olmamasına rağmen mevcut partilerden görüşüme en yakın ve kazanma ihtimali yüksek olan partiye oy verdim.

Oyum Başaran Ulusoy'a
Oyum Başaran Ulusoy'a Admin
Bu içerik 4194 kez okundu.

Bu her 4 senede ve ara referandumlarla devam etti. Sonuç; Hep Hüsran. Belediye seçimleri geldi. Adaylardan biri babamın eski arkadaşı. Rüzgarda onun tarafından esiyor. Bu sefer kesin kazanmalıydık. Türkiye'yi değil ama benim oyumla şehri kurtaracaktık... Olmadı. Yine kaybettik. Bir sonraki belediye seçimlerinde, bir sonrakinde, bir... Hepsini kaybettik. İlçe seçimleri, muhtar seçimlerini bırakın ilkokulda sınıf başkanını seçerken bile sürekli muhalefette kaldım. Kime oy verdiysem diğeri kazandı. Kısaca sonuç; Hep hüsran!..

Fenerbahçe'ye üye oldum. Seçimi kazanması yüzde 100 garanti denilen Vefa Küçük ağabeyimizin yanında yer aldım. 1 oyla seçimi kaybettik. Sonuç; Hüsran!.. Türsab'a üyeliğim 90'lı yıllara tekabül eder. Efsane başkan Talha Çamaş dönemi. 2 dönem Boğaziçi BYK'da birlikte çalıştım. Ben o yaşıma kadar, bu kadar kültürlü, bu kadar bilgili, bu kadar zarif, demokrat başkan ne siyasette, ne sporda ne de üyesi olduğum diğer sivil toplum kuruluşlarında görmüştüm. O dönemler Türsab seçimleri Ankara'da yapılıyor. Ankara'nın dönüşü güzel ama gitmeye üşeniyorum.

Sene 1999... Talha başkan rahatsızlığı dolayısı ile aday değil. Bu sene başka adaylar var. Kimler? Eski Turizm Bakanımız Bahattin Yücel ve Başaran Ulusoy. Gönlüm tanıdığım, bildiğim, güvendiğim Bahattin Yücel'den yana. Tabi o sıralar Başaran Ulusoy'un ailesi meşhur ama kendisi değil. Ancak kimdir, nedir turizmle alakasını, bilgisini öğrenmek için çevreme soruyorum. İkna olursam oy bile veririm. Ama terazi Bahattin Yücel'den yana bastı. Sonuç? Yine hüsran. 20 senedir de Başaran Ulusoy'un rakiplerine oy verdim. Sonuç malum. Sene 2017... Jeton ancak düştü. Mahalle takımımda kaptanlık seçimi yapılsa, asla kazanmasını istediğim kişiye oy vermem. İşte bu nedenle oyum Başaran Ulusoy'a!.

Cem Polatoğlu
Andiamo

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu