Advert
Advert

20 bin şoföre dokunacak

Lastik üreticilerinden Michelin'in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçirdiği, İyi Dersler Şoför Amca projesinin yeni dönem çalışmaları başladı. 2017-2018 dönemi boyunca 10 il de eğitim çalışmaları yapılacak ve proje kapsamında 20 bin şoför ve 7 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

20 bin şoföre dokunacak
20 bin şoföre dokunacak Admin
Bu içerik 3071 kez okundu.

İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2017-2018 döneminde yol ve yolcu güvenliği için çalışmalara ağırlık verilecek. Bu yıl eğitimler; Çanakkale, Denizli, Erzurum, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Sakarya, Şanlıurfa, Tokat ve Yozgat'ta verilecek. Projenin yeni döneminde, ilkokul 4. sınıf öğrencileri için 2 yıldır düzenlenen afiş yarışmasına ek olarak şoförler için bir de sürpriz fotoğraf yarışması düzenlendi.

HEDEF TÜM TÜRKİYE

Marka olarak en büyük sorumluluk alanlarının yol ve yolcu güvenliği sağlamak olduğuna değinen Michelin Türkiye Genel Müdürü Manuel Montana, “2011 yılından bu yana büyük bir mutlulukla içerisinde yer aldığımız İyi Dersler Şoför Amca projemizin Türkiye için çok büyük bir önem taşıdığını düşünüyoruz. Taşımalı eğitim, ülkemizi bir bütün olarak ele aldığımızda eğitim sisteminin devamlılığı için gerçek bir ihtiyaç. Bu sistem içerisinde yer alan öğrenciler, uzun saatlerini serviste geçirerek okullarına varıyor ve bu süreçte servis şoförleri çocuklar için bir rol modele dönüşüyor. Biz de İyi Dersler Şoför Amca projesi ile taşımalı eğitim servis şoförlerini Trafikte Güvenlik, Trafikte İletişim ve Davranış, Trafikte İlkyardım gibi konularda eğitiyor, farkındalık düzeylerini yükseltiyoruz. Her dönem yeni 10 ilde yer alarak projemizin tüm Türkiye’ye yayılmasını umut ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu