Advert
Advert

Avustralya'da üretim sona erdi

Dünyanın en büyük yedinci ülkesi olan Avustralya'da 100 yılı aşkın bir süredir devam eden otomotiv üretimi, son General Motors-Holden'in banttan indirilmesi ile resmen tarih oldu. Artık Avustralya'da otomotiv üretimi yapılmayacak.

Avustralya'da üretim sona erdi
Avustralya'da üretim sona erdi Admin
Bu içerik 2478 kez okundu.

Avustralya'da ilk olarak 91 yıldır üretim yapan Ford  2013 yılında fabrikalarını kapattı. Ford'dan 7 ay sonra General Motors fabrikasını kapatırken, son olarak Toyota üretimden çekilmişti. Avustralya'da üretimi bırakan firmalara Holden de eklendi. 69 yıldır Adelaide'de bulunan fabrikasında Holden marka araçların üretimini yapan General Motors, son aracı banttan indirdi. Böylece ülkede otomotiv üretim faaliyeti kalmadı.

REKABET DAYANAMADI

Yaklaşık 1 milyon adetlik pazara sahip olan Avustralya bundan sonra tüm araçları ithal edecek. Avustralya'da otomotiv üretiminin sonlandırılmasının en önemli nedeni pazarın yeteri kadar rekabetçi olmaması. Özellikle Uzakdoğu'dan yapılan ithalat karşısında zorlanan

İŞTEN ÇIKARTMA YOK

Holden'in Avustralya'da 1856 yılına kadar uzanan bir tarihi bulunuyor. Şimdiye kadar yaklaşık 7.7 milyon adete ulaşan üretim, geçtiğimiz günlerde banttan indirilen kırmızı bir Commodore Redline ile sona erdi. Fabrikada çalışan bin kişinin ise işten çıkartılmayacağı, Holden'in teslimat ve hizmet ağı kadrosuna dahil edileceği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu