Advert
Advert

Trafik dedektiflerine ödül

Akaryakıt dağıtım şirketlerinden Opet, iş dünyasının performansını değerlendiren Uluslararası Stevie Awards tarafından Trafik Dedektifleri Projesi ile iki kategoride altın ödüle layık bulundu. Opet Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, “Trafik Dedektifleri Projesi ile ülkemiz trafiği güvenli bir ülke haline gelene kadar devam ettirmek amacındayız” dedi.

Trafik dedektiflerine ödül
Trafik dedektiflerine ödül Admin
Bu içerik 1844 kez okundu.

Opet, Uluslararası Stevie Awards organizasyonu tarafından Trafik Dedektifleri Projesi’yle iki altın ödüle birden layık bulundu. Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ödül programı kapsamında trafik güvenliği konusunda çocuk ve gençlerde farkındalık ve bilinç oluşmasını hedefleyen Trafik Dedektifleri Projesi’ne Avrupa-Yılın Kurumsal Sorumluluk Programı ve Avrupa-Yılın Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı Altın Ödülleri verildi. Ödüller, W Hotel Barselona’da düzenlenen törende Türkiye’de ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ konusunda öncü kimliğiyle tanınan Opet Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’e takdim edildi.

Projenin ilk uygulama dönemini kapsayan 2013 ile 2016 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 3-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin karıştığı  trafik kazalarında can kaybı yüzde 16,9 oranında azalırken, 2017 yılı Temmuz- Eylül aralığı ile 2016 yılının aynı dönemi kıyaslandığında can kaybı oranında yüzde 16,7, yaralı sayısında ise yüzde 3,6 düşüş gerçekleşti. Bu olumlu değişim projenin Avrupa-Yılın Kurumsal Sorumluluk Programı ödülüne layık bulunmasında büyük etken oldu. Güvenli bir trafik ortamı sağlamak için; çocuklar, gençler ve aileleri ile tüm toplumu kucaklayan bu kapsamlı kamu güvenliği programı ile Opet, Avrupa-Yılın Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı Altın Ödülü’nü de kazandı.

İNSANIMIZ EN İYİYİ HAK EDİYOR

Toplumsal fayda yaratan projeler gerçekleştirmeyi en önemli görev olarak değerlendirdiğini belirten Nurten Öztürk, projelerinin bu ödüllere layık görülmesinden duyduğu gururu şöyle dile getirdi: “Ülkemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hayata geçirdiğimiz istikrarlı sosyal sorumluluk projelerimizle topluma örnek oluyor, fark yaratıyor ve cesaret aşılıyoruz. Her şeyden önce ülkemizin ve ülkemiz insanının en iyiyi hak ettiğine inanıyorum ve ülkemize karşı sorumluluklarımız olduğunu düşünüyorum. Ticari faaliyet gösteren bir şirket olmamıza rağmen içinde bulunduğumuz hiçbir işte ticari düşünmedik. İmza attığımız tüm sosyal sorumluluk projeleri; toplumu kucaklayan, ihtiyaçların çözümüne yönelik, insanların yaşamını kolaylaştıran, hem geçmişe hem bugüne hem de geleceğe yönelik projeler oldu ve bugüne kadar 20 milyonu aşkın kişiye ulaştık.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu