Advert Advert
Advert

Yeni Sileo pazarda yerini aldı

Bozankaya, üretimini gerçekleştirdiği yeni nesil Sileo S10 ve S25 araçlarının Türkiye tanıtımını yaptı. Busworld 2017 Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan Sileo araçları, Türk halkı tarafından da yoğun ilgi gördü.

Yeni Sileo pazarda yerini aldı
Yeni Sileo pazarda yerini aldı Admin
Bu içerik 4867 kez okundu.

Elektrikli otobüs Sileo’nun ilk neslini 4 yıl önce ürettiklerini hatırlatan Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, araçların Türkiye’de çeşitli illerde 2,5 yıldır yolcu taşıma hizmetinde kullanıldığını söyledi. Günay, yeni nesil Sileo modellerinin 4 saatlik şarjla kullanıma bağlı olarak 400 km’ye kadar mesafe kat edilebildiğini ifade etti. Kendi kendini şarj etme özelliği de bulunan araçların ilk teslimatını ise Günay, 2018 yılında Elazığ ve Manisa illerine yapacaklarını açıkladı.

TÜRKİYE'DE 7 İHALE KAZANDI

"Türkiye’de bugüne kadar elektrikli otobüslerle ilgili yapılan 7 ihaleyi de kazandık" diyen Aytunç Günay, “En son Manisa Büyükşehir Belediyesinin ihalesine tek teklif veren firma bizdik. Bu ihaleyi aldık ve 2018 yılında Manisa halkı sıfır emisyonlu, yeni nesil elektrikli otobüslerle güvenli yolculuk yapacak. Gelecek yıl Manisa’yla birlikte Elazığ ilimiz de yeni nesil Sileo’lara kavuşacak. Elazığ’a 15 adet 18 metrelik, Manisa’ya 22 adet 18 ve 25 metrelik araç teslim edeceğiz” diye konuştu.

TAMAMEN ELEKTRİKLİ

Yeni nesil Sileo otobüsler, yüzde 100 elektrikli 10, 12, 18 ve 25 metre uzunluğunda modellere sahip. 4 saatlik bir şarjla 400 km mesafeyi kat edebilen Yeni Sileo, sahip olduğu rejeneratif enerji ile de fren enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüp, aracın bataryasını dinamik olarak şarj edebiliyor. İçten yanmalı motor yerine aks üzeri elektrikli motor kullanılması geniş ve ferah bir iç hacim yaratırken, aracın yolcu taşıma kapasitesi de farklı uzunluklara göre 75 kişiden 232 kişiye kadar artırılabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor