Advert
Advert

Renault Trucks bayi ağını genişletti

Renault Trucks, yetkili satış ve servis hizmet ağı ile de iddiasını sürdürüyor. Renault Trucks, Ceyhan Otomotiv ile iş birliğini geliştirerek satış ve servis hizmetinin sunulacağı yeni yetkili bayi noktası sayesinde Ankara ve İç Anadolu bölgesindeki varlığını arttırdı.

Renault Trucks bayi ağını genişletti
Renault Trucks bayi ağını genişletti Admin
Bu içerik 9594 kez okundu.

Ceyhan Otomotiv’in 12.200 m2 olan tesisinde atölye, kaporta-boya bölümü, showroom, depo ve yönetim binasının yer aldığı toplam 5500 m2 kapalı alan bulunuyor. Açılışı yapılan tesiste 2018 yılında yerinde hizmet ve servis sağlayacağı araç giriş sayısının yıllık 3000 adet olması hedeflendi. Yeni bayii açılışı Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine ve yönetim ekibi ile Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun’un ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Açılış törenine çok sayıda inşaat ve lojistik firmalarının üst düzey yöneticileri katıldı.

SERVİSTİ SATIŞTA GELDİ

Recai Yelliburun, Ceyhan Otomotiv olarak 45 yıllık kamyon servis tecrübesi ile hizmet verdiklerini hatırlattı. Yelliburun, “Otomotiv servis, satış ve üst yapı alanlarında hizmet sunuyoruz. 2013 yılında yetkili servisi olarak Renault Trucks ile iş birliğimize başladık. Geliştirdiğimiz servis ve showroom alanımız ile şimdi Renault Trucks iş ortaklığımızı, yetkili bayi noktası olarak satış hizmeti ile de taçlandırıyoruz” dedi.

PAZAR BÜYÜYECEK

Ankara’nın bölgede ve Türkiye’de ticari araç sektörü için önemini dile getiren Recai Yelliburun şöyle devam etti: “2016 yılında yüzde 15 olan Ankara kamyon pazar payı, 2017 yılında artan kamu yatırımları ile yüzde 20’lere yükseldi. Bu ivme ile Ankara, tüm iş makinası ve ticari araç markalarının odak noktası oldu. Ankara ticari araçlar pazarının yüzde 16’sı çekici, yüzde 84’ü kamyonlardan oluşmaktadır. Bu bilgiler ışığında Ankara’da yılda yaklaşık olarak 3 bin 500 adet 16 Ton ve üzeri kamyon ve çekici satışı öngörülmektedir. 2018 yılında da kamu yatırımlarının devam edeceğini ve Ankara ticari araçlar pazarının yüzde 25’ler seviyesinde artacağını düşünüyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu