Advert

Hesabını iyi yapan Temsa alır

Ankara'dan yola çıkan Yaşaroğlu Otomotiv, İzmir ile birlikte satış ağına 30 İl'i dahil etti. Özellikle Ege Bölgesi'nde yüzde 35 olan Temsa pazar payı, Yaşaroğlu Otomotiv ile birlikte yüzde 80'e çıktı. Firma sahibi Yaşar Özkan, başarıdaki sırrın hebasını bilen taşımacının Temsa almasından kaynaklandığını açıkladı.

Hesabını iyi yapan Temsa alır
Hesabını iyi yapan Temsa alır Admin
Bu içerik 10566 kez okundu.

Yaşaroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan, “Biz müşterimize Temsa araçlarının yakıt tasarrufu ile birlikte servis ve bakım avantajlarını anlatıyoruz. Onlar ise hesaplarını iyi yapıyor. Sonuçta tercihleri Temsa oluyor. 2018’de en şanslı firma Temsa olacak. Ayrıca 2018 Prestij’in altın yılı olacak. Biz de ekip olarak bunu iyi kullanacağız” dedi.

Temsa ailesine 2016 Haziran ayında Ankara bayiliği ile adım atan Yaşaroğlu Otomotiv, bir yıl sonra İzmir bayiliğini üstendi. Temsa ile hızlı bir giriş yapan Yaşaroğlu Otomotiv, aynı dönemde Denizli ve Çanakkale 2. El satış lokasyonlarını da açtı. Yaşaroğlu Otomotiv, yılı 300 adetlik Prestij satışı ile kapatmayı hedefliyor.

BÜYÜME İMKANINI VERDİ

“Türkiye’nin her ilinde Yaşaroğlu Otomotiv farkıyla etiketli bir araç görebilirsiniz” açıklamasını yapan Özkan, “İzmir’de farklı bir marka ile 11 yıllık bir iş sürecimiz oldu. Çok güzel işler ürettik. Pazar payımız yüzde 90’lara geldi. Türkiye birinciliklerimiz, ikinciliklerimiz oldu. Ama biz büyüme ihtiyacı hissediyorduk, Temsa bize bu imkanı verdi. Hepsamimi yaklaştı, çalışma heyecanımızı, iş yapma iştahımızı artırdı. Ankara ve İzmir’in ardından Çanakkale, Biga ve Denizli’de ikinci el noktaları oluşturduk. 2018 yılında Ankara’daki yoğunluğumuzu da arttıracağız” dedi.

KLASİK SATIŞ MODELİMİZ YOK

Bayiliğin ardından geçen 1,5 yıllık sürede 30 ilde satış gerçekleştirdiklerini belirten Yaşar Özkan, “İzmir, Ankara, Manisa, Aydın, Muğla, Çanakkale, Afyon, Tekirdağ, Erzurum yoğun satış yaptığımız iller. Bizim klasik bir satış modelimiz yok. Müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümleri üretebilme anlayışı ile hareket ediyoruz. Araç satışı sonrasında da müşterimizin her zaman yanında olmaya büyük özen gösteriyoruz. Temsa’ya 2017’den daha çok katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Biz bu takımın oyuncusuyuz. Bulgaristan ve Romanya’ya, 10 adet ikinci el araç verdik. Gelecek yıl için bu yılın yüzde 30 üzerinde satış seviyesi hedefi belirledik” dedi.

HESABINI YAPAN MÜŞTERİ

Uzun yıllar farklı bir markanın bayiliğinin ardından Temsa bayiliğini üstlenmeleriyle karşılaşacakları zorlukların farkında olduklarının altını çizen Özkan, “Biz bu değişimde güçlük olacağını tahmin ediyorduk.Temsa ürünlerinin yakıt avantajını, servis ve bakım avantajlarını anlatmayla başladık işimize. İnsanlar hesaplarını yaptılar ve Temsa’yı tercih ettiler” ifadesini kullandı.

PRESTİJ’İN ALTIN YILI

Akaryakıt fiyatlarındaki yükselişin Prestij’e yönelimde çok önemli avantaj sağladığına dikkat çeken Özkan, şöyle devam etti: “2018 Prestij’in altın yılı olacak. Biz de ekip olarak bunu iyi kullanacağız. Aylık 3 bin ile 4 bin TL arasında bir yakıt tasarrufu elde ediliyor.Temsa’nın, müşterinin her zaman yanında olduğunu, satış sonrası süreçte de desteğini hiç esirgemediğini gördüm. Bu da Temsa’yı müşterinin gözünde bambaşka bir hale getiriyor” dedi.

MÜŞTERİNİN YANINDAYIZ

Ege’de, Temsa’nın pazar seviyesinin yüzde 35 seviyesinde olduğunu, ancak 2017 itibariyle bu seviyenin yüzde 80’lere çıktığını belirten Yaşar Özkan, “Biz müşterilerimizle aynı dili konuşmaya, sorunlarını yakından takip etmeye özen gösteriyoruz. Servis taşımacılığı alanında şirketimiz yok, ama kiraya verdiğimiz araçlar var. Bundaki amacımız ticari bir beklenti değil, müşterilerimizle birlikte hayatın içinde sorunlarını hissetmek. Kişinin kendi farkını yaratması gerekiyor. Pazar iyiyken herkes başarılı olur, önemli olan zor şartlarda başarıyı kovalamak ve yakalamak” diye konuştu.

ŞOFÖRLERE EĞİTİM

Yaşaroğlu Otomotiv'in sadece araç satan veya servis hizmeti veren bir yapıdan ziyade her zaman müşterilerinin yanında olan bir profil çizdiklerini aktaran Yaşar Özkan, en önemli sosyal sorumluluk projesi kapsamında şoför eğitimlerini gerçekleştirdiklerini aktardı. Özkan, “Müşterilerimizle sadece ticari ilişkiler çerçevesinde bir süreci yaşamayı hedeflemedik. Onlara sosyal sorumluluk boyutumuzla da katkı sağlamak, Temsa ve Yaşaroğlu Otomotiv olarak en önemli önceliğimiz oldu. Sektörde tespit ettiğimiz en büyük sıkıntılardan birisi de sürücü eğitimi. 2018 yılında sürücülere yönelik eğitimlerimizi başlatacağız. İleri sürüş teknikleri, öfke kontrolü, bakım maliyetlerinin düşürülmesi eğitimlerine yönelik bir paket hazırladık. Bu yıl, 50 sürücü 3 günlük eğitimden geçti” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OSD destek verecek
OSD destek verecek
Negmar yüzde 50 indirim yaptı
Negmar yüzde 50 indirim yaptı