Advert

Mercedes gücünü Tire’den alacak

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, G 300 serisinde General Tire’ın Grabber AT lastiklerini kullanmaya başladı. Arazide yüksek kavrama gücüne ve kara yolunda güvenli yol tutuşuna sahip olan Grabber AT lastikleri, Mercedes-Benz G Serisi’yle birleşerek gücünü zirveye taşıdı.

Mercedes gücünü Tire’den alacak
Mercedes gücünü Tire’den alacak Admin
Bu içerik 2379 kez okundu.

Continental bünyesinde yer alan, Amerikan kökenli General Tire markası, Mercedes-Benz G sınıfına orijinal ekipmanda lastik tedarikine başladı. Mercedes-Benz’in G sınıfı otomobilleri artık fabrikadan General Tire’ın LT 265/75 R 16 ebatında bütün arazilere uygun Grabber AT lastiğiyle çıkıyor. Grabber AT Mercedes bayilerinden de sipariş edilebiliyor.

HER KOŞULDA YÜKSEK PERFORMANS
 
General Tire EMEA Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Matthias Bartz; "Mercedes-Benz orijinal ekipman ve yenileme pazarlarındaki çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Mercedes’in bu onayı, bizim için çok özel bir kalite damgası anlamına geliyor. Avrupa’nın lider arazi aracı üreticilerinden Mercedes-Benz, General Tire'in 4x4 lastikleri üretiminde yüz yılı aşkın tecrübesini tercih etti. Bu bizim için gurur verici bir çalışmadır. Dayanıklı kauçuk hamur bileşimiyle geliştirilen Grabber AT, yollarda olduğu kadar arazide de güçlü yönlerini sergiliyor. Güçlü sırt bloklarının yükseldiği beş adet çevresel kanalıyla maksimum kavrama gücü sağlarken gürültü oluşumunu da azaltan Grabber AT, aynı zamanda engebeli arazide yüksek çekiş gücü sağlayacak şekilde tasarlandı. Grabber AT, güçlendirilmiş sırt bloklarıyla yol tutuşunu dengeli hale getirirken direksiyon manevralarında da yüksek kilometre performansı garanti ediyor. 13,5 mm gibi yüksek diş derinliğine rağmen lastiğin hamur bileşimi, keskin kenarlı yüzeylerde hasarlanmaya karşı güçlü direnç gösteriyor" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OSD destek verecek
OSD destek verecek
Negmar yüzde 50 indirim yaptı
Negmar yüzde 50 indirim yaptı