Advert Advert
Advert

Ford Trucks, büyümesini sürdürdü

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, “Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Çanakkale Köprüsü gibi büyük projelerde yaklaşık bin adet kamyonumuzla yer aldık. Bu bizim inşaat alanındaki başarımızı kanıtlamaktadır. 2017 yılında yakaladığımız yüzde 50 büyümeyi, bu yıl açacağımız 49 tesis ve 32 ülkede aktif olarak daha da arttıracağız” dedi.

Ford Trucks, büyümesini sürdürdü
Ford Trucks, büyümesini sürdürdü Admin
Bu içerik 6670 kez okundu.

Ford Trucks, 18 Ocak 2018 Perşembe günü, İstanbul Kuruçeşme’de bulunan Les Ottomans Hotel’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, Pazarlama Müdürü Bahattin Topçu, İnönü Fabrikası Direktörü Aysan Hoşver katıldı.

32 ÜLKEDE 49 TESİS YAPILDI

Toplantıda konuşan Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, 2017 yılında uluslararası pazarlarda bir önceki yıla kıyasla yüzde 50 büyüme yakaladıklarını ve Türkiye pazarında da özellikle inşaat alanında büyüdüklerini belirtti. Turhan, “Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Çanakkale Köprüsü gibi büyük projelerde yaklaşık bin adet kamyonumuzla yer aldık. Bu bizim inşaat alanındaki başarımızı kanıtlamaktadır. 2017 yılında yakaladığımız yüzde 50 büyümeyi, bu yıl açacağımız 49 tesis ve 32 ülkede aktif olarak daha da arttıracağız” dedi.

İNŞAATTA YÜZDE 33 PAZAR PAYI

Turhan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “2017 yılı pazarda büyük değişimlerin yaşanmaya devam ettiği bir yıl oldu. Normalde pazarın ortalama yüzde 60’ını oluşturan çekici segmenti, 2017 yılında yüzde 38 seviyesine gerilerken inşaat kamyonu satışı, büyük inşaat projeleri nedeniyle iki katına çıktı. Burada yüzde 33 pazar payı elde ettik. Toplam kamyon pazarında ise, yüzde 27,7’ye ulaştık.”

İNŞAATA ÖZEL KAMYONLAR

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Turfan, müşterilerin istekleri doğrultusunda, inşaatlarda daha ağır çalışma şartlarına uygun araçlar ürettiklerini söyledi. Turfan, “Ağır çalışma şartlarına uygun olarak geliştirdiğimiz 8x4 inşaat kamyonumuz 4142XD, yükleme kapasitesi artışı ile daha az seferde daha çok iş yaparak inşaat alanlarının yeni gözdesi, hafifletilmiş mikser ve beton pompası ve zorlu şantiye şartlarına uygun ve yüksek şasi dayanımı sahibi 3542T çekicimizi pazara  sunduk” diye konuştu.  Serhan Turfan, Ford Trucks’un geçen yıl ve bu yıl yaptığı yenilikler konusunda şu bilgileri paylaştı:

2. ELDE EKSPERTİZ

“2. El Pazarında ekspertiz, finansman, garanti ve kiralama hizmetleri sunan TrucksMarket operasyonlarımız ile önemli bir ivme yakaladık ve 2017’de bin araç takası gerçekleştirdik.

DIŞ PAZARDA YÜZDE 50 BÜYÜME

2017 yılında girdiğimiz yeni pazarlarda 8 adet 4S tesis açılışı yaptık. 2017 yılında Avrupa bölgesinde Romanya, Macaristan, Hırvatistan ve İsrail pazarlarına girdik. Afrika’da Cezayir ve Fas’ta olan yayılımımızı 2017 yılında Mısır ve Gana ile genişlettik. Ortadoğu’daki yapılanmamız 2016 yılında tamamlandı. 2017’de Suudi Arabistan’da ve Irak’ta uydu tesisler açtık. 2017 yılında Türki Cumhuriyetler bölgesinde Gürcistan tesisimizin açılışını yaptık. Bununla birlikte Rusya’da yeni bir bayi yapılanmasına gitme kararı aldık. Geçen yıla oranla uluslararası pazarda yüzde 50 büyüdük.

ECOTORQ’UN PAYI BÜYÜK

Ford Trucks’ın Türkiye ve uluslararası pazarlarda büyümesinde ve başarılarına her geçen yıl bir yenisinin eklenmesinde, yüzde yüz Türk mühendisliği ürünü olan Ecotorq motorun katkısı büyük olmuştur. 2016 yılında piyasaya sunduğumuz Ecotorq motor ailesi, müşterilerimiz tarafından büyük bir beğeniyle karışılandı. Aynı zamanda Ecotorq motorlu kamyonlar Çinli JMC markası ile yaptığımız lisans anlaşması gereğince, dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’de yollara çıktı. Ford Otosan mühendisleri geliştirdiği Ecotorq ile, dünyanın en büyük kamyon pazarı olan ‘Çin’de Yılın Kamyonu Ödülü’nü almanın onurunu yaşadık.

2017 DİJİTALLEŞME YILIYDI

Ford Trucks 2017’de dijitalleşme alanında da yeni web sitesi, Asistanım ve Yolunuza Sağlık uygulamaları ve Ford Trucks Net ile önemli adımlar attı. Asistanım uygulaması ile müşterilerine ürün bilgisi, teklif ve ödeme planı sunma konusunda hızını arttıran Ford Trucks, ‘Yolunuza Sağlık’ uygulaması ile acil sağlık yardımı gerektiren durumlarda sunduğu hizmetlerle müşterilerine her yükte birlikte olma vaadini erine getiriyor.”

EKİPTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Öte yandan toplantıda Ford Trucks yönetiminde bazı değişiklikler yapıldığı bilgisi verildi. Yeni organizasyon yapısı şöyle: “Ford Trucks’ta genel müdür yardımcılığı görevini sürdüren Ahmet Kınay, 2018 Ocak ayı itibariyle emekliye ayrıldı. Kınay’dan boşalan koltuğa Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan, Uluslararası Pazarlama Direktörü Emrah Duman, Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, Pazarlama Müdürü Bahattin Topçu ve Ford Trucks İnönü Fabrika Müdürü Aysan Hoşver oldu.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor