evden eve nakliyat

Advert Advert
Advert

Fadiq, ilk seferini Trieste’ye yaptı

Ekol Lojistik’in Ro-Ro şirketi Alternative Transport, genişleyen filosu ile denizcilik sektörüne ve Türkiye ekonomisine ciddi avantajlar sunmaya devam ediyor. Şirketin yeni gemisi Fadiq, ilk seferini İtalya-Trieste’ye Yalova Ro-Ro Terminali’nden yaptı.

Fadiq, ilk seferini Trieste’ye yaptı
Fadiq, ilk seferini Trieste’ye yaptı Admin
Bu içerik 9323 kez okundu.

Alternative Transport’un filosunda yer alan kız kardeşi Meleq ile birlikte Türkiye’nin en büyük Ro-Ro gemisi olan Fadiq, 280 treyler kapasitesi ile hizmet verecek. İki katlı konteyner yükleme imkanı sayesinde de Fadiq’in kapasitesi istenildiğinde 340 araca kadar çıkarılabiliyor. 210 metre uzunluğunda ve 32 bin 770 groston yük taşıma kapasitesine sahip Fadiq, saatte 21,3 deniz mili sürat yapıyor.

KARANIN ALTARNATİFİ DENİZ

Alternative Transport Genel Müdürü Hakan Yılmaz, Akdeniz ve Karadeniz’de en etkin Ro-Ro oyuncusu olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yılmaz, “Intermodal taşımacılığın sektörümüz için bir kurtuluş olacağını düşünüyoruz. Ro-Ro’ların başka bir ifade ile deniz otobanlarının devreye girmesiyle kara güzergahlarında yaşanan birçok sorunu ortadan kaldırarak sektörümüze ve dış ticaretimize önemli bir katkı sağlıyoruz. Pazarın ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlarımıza gelecek dönemde de devam edeceğiz” dedi.

120 BİN FAZLA ARAÇ TAŞIMA

Alternative Transport’u tercih eden nakliyecilerin karayolunu yalnızca 100 km kullanarak İstanbul’dan Avrupa’nın en kuzeyine ortalama 7 günde teslimat gerçekleştirebileceklerine değinen Yılmaz, şöyle devam etti; “Yalova’dan Ro-Ro gemileriyle gelen treylerler, Trieste’de İskandinavya trenine yüklenerek 27 saat sonra Kiel Limanı’na ulaşıyor. Buradan da aynı gün Ro-Ro gemilerine yüklenen treylerler ertesi sabah Göteborg (İsveç) Limanı’na ulaşıyor. Filomuza yeni katılan Fadiq sayesinde yıllık sefer sayımızı 600’e yükseltecek, 120 binden fazla araç taşıyacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirbaş eğitime destek verdi
Demirbaş eğitime destek verdi
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü