Advert Advert
Advert

E-ticaret sektörü büyüyor

E-ticaret tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet perakendecileri ve üreticiler için önemli fırsatlar sunuyor. DHL Express yurtiçi e-ticaretin iki katı büyüme hızına sahip uluslararası e-ticaret alanında sunduğu özel ürün ve hizmetleriyle girişimcileri destekliyor. Yurtdışı e-ticaret gönderilerinde bu yıl yüzde 30 büyüyen şirket, 2018’de e-ticarete özel bir birim kurarak sektöre desteğini artırmayı hedefliyor.

E-ticaret sektörü büyüyor
E-ticaret sektörü büyüyor Admin
Bu içerik 2999 kez okundu.

Uluslararası hızlı hava taşımacılık şirketi DHL Express’in 2018 yol haritasında en öncelikli konulardan biri e-ticaret. Özellikle global olarak hızla büyüyen uluslararası e-ticaret alanında Türkiye’nin önemli bir aktör haline gelmesi için çalışan DHL Express yatırımlarını bu alana yönlendiriyor ve Türkiye’deki e-ticaret firmalarının dünyaya bağlanması için çalışıyor.

SINIRLARI ORTADAN KALDIRDI

DHL Express Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Özsan, “E-ticaret, yıllık yüzde 25 bileşik büyüme oranıyla 300 milyon dolardan 900 milyon dolara çıkacak. İşin en etkileyici yanlarından biri ise bu oranın, yurtiçi e-ticaretin 2 katı bir büyümeye işaret etmesi. Tüketiciler alışverişte e-ticarete yönelerek seçeneklerini önemli ölçüde artırmıştı. Şimdi ise sınırları da ortadan kaldırıyor ve kendileri için en uygun fırsatları takip ederek, ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri dünyanın neresinden olursa olsun satın alabiliyor. Bu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de e-ticaret girişimcileri ve üreticiler için çok önemli bir fırsat. Lojistik sektörü ise hızla büyüyen e-ticaretin en önemli iş ortaklarından biri. Müşteri memnuniyetinde ürünün kalitesi kadar müşteriye ulaşma sürecindeki üst düzey hizmet de önemli. Premium (express) gönderi seçeneğine sahip perakendecilerin diğerlerinden 1,6 kat daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor” dedi.

İŞİ KOLAYLAŞTIRAN HİZMET

DHL Express olarak e-ticaret girişimcilerinin işini kolaylaştırmak için gerekli uzmanlığa sahip olduklarını dile getiren Özsan, şöyle devam etti: “ODD bilgilendirme sistemimiz sayesinde tüketiciler internet üzerinden yaptıkları alışveriş henüz seyahat halindeyken bekledikleri paketin tahmini dağıtım zamanına ilişkin bir bilgilendirme alıyor. Sonrasında da kendileri için en uygun teslimat zamanı ve şeklini belirleyebiliyor. Bunun yanında Mikro İhracat hizmetimiz de e-ticaret firmaları için yurtdışına gönderimi yurtiçine gönderim kadar kolaylaştırıyor. Bu hizmetle firmalar tek seferde 150 kg ve 7 bin 500 Euro’ya kadar gönderilerini basitleştirilmiş beyanname ile yurtdışına ihraç edebiliyor. Ayrıca yurtdışına ürün satmak isteyen firmalar için süreci daha kapsamlı bir şekilde ele alarak finans, lojistik ve teknoloji ihtiyaçlarını tek pakette bir araya getiren bir iş birliğini hayata geçirdik.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor