Advert Advert
Advert

Kapıkule'ye personel takviyesi

Bulgaristan, hem kendi topraklarında hem de Türkiye tarafında oluşan TIR kuyruklarını azaltmak amacıyla komisyon oluşturdu. Komisyon kararları gereği personel takviyesi yapılacak ve TIR bekleme alanının yönü değiştirilecek.

Kapıkule'ye personel takviyesi
Kapıkule'ye personel takviyesi Admin
Bu içerik 1904 kez okundu.

Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosu Vasil Vılçev yaptığı açıklamada, son günlerde TIR kuyruklarının her iki ülke topraklarında da artmaya başladığını söyledi. Başkonsolos Vılçev, TIR kuyruklarının en az seviyeye inmesi ve tamamen son bulmasının Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nın fiziki genişlemesi ve Kapıkule'de yapılacak düzenlemelere bağlı olduğunu ifade etti.

Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'ndaki fiziki yenilemenin uzun zaman alacağını ancak bu yenilemenin gerçekleşmesine kadar TIR kuyruklarını en az seviyeye çekmek amacıyla Bulgaristan hükümetinin çeşitli önlemleri hayata geçirmeye başladığını anlatan Vılçev, şöyle konuştu: "Genel olarak Türk ve Bulgar tarafı olarak dikkatimizi çeken TIR kuyrukları çok yoğun oluyor. Bazı günler her iki ülkede de 20 kilometreyi aştığı oluyor. Bu yıl geçen yıllara bakıldığında her gün TIR kuyruğu mevcut. Bu ticaret ilişkilerini zorlaştıran bir durum. Bu durumla ilgili hem Türkiye hem Bulgaristan çözüm arayışı içerisinde diyaloglarını sürdürüyor. Bu konuda Türk ve Bulgar tarafında önlemler alınmasının gerekliliği ortada. Genel olarak sınır bölgesinde görev yapan bölümün genişletmesi gerekiyor, bu kısa sürede olması mümkün değil tabii Türkiye'nin de düzenlemeleri gerekiyor. Ancak biz kısa vadede TIR kuyruğu sorununu hafifletecek bazı önlemler aldık."

PERSONEL TAKVİYESİ YAPILACAK

Bulgaristan İçişleri, Gümrük, Yol Altyapı ajanslarının üst düzey temsilcileri ile Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu temsilcisinden oluşan komisyonun geçen ay sonunda incelemede bulunduğunu ifade eden Vılçev, "Komisyon acil olarak 2 önlemi hayata geçirmek için karar aldı. Bunlardan ilki personel takviyesi. Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda 40 personel artırımı yapacağız. Bu personel eğitim alacak ve Haziran ayında tüm gişelerin çalışması amacıyla iş başı yapacak. Eğitimle geçecek zaman süresince de yani yeni personelin göreve başlayacağı süreye kadar diğer sınır kapılarımızdan 20 kadar personeli geçici görevle buraya kaydırdık onlar görevlerine başladı" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor