Advert

Bakanı Özlü MD9'u test etti

Temsa’nın Adana’daki fabrikasını ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü md9 electrıcıty’i inceledi.

Bakanı Özlü MD9'u test etti
Bakanı Özlü MD9'u test etti Admin
Bu içerik 4280 kez okundu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Temsa’nın Adana’daki fabrikasını ziyaret etti. Fabrikada Bakan Özlü'yü Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cenk Alper ve Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım karşıladı. Grup Başkanı Alper ve Genel Müdür Yıldırım’dan konu hakkında bilgi alan Bakan Özlü, daha sonra  MD9 ElectriCITY’nin test sürüşünü gerçekleştirdi.

Bakan Özlü, MD9 ElectriCITY ile Temsa tesisleri içinde kısa bir gezi yaptıktan sonra otobüsün tampon bölümünü imzaladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaretin sonunda Bakan Özlü’ye otobüsün maketi takdim edildi. Tüm yazılımı ve tasarımı Türk mühendislere ait olan MD9 electriCITY, Aralık 2017 tarihinde Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tanıtılmıştı. Otobüsü İstanbul trafiğinde kullanarak test eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, projede emeği geçen herkesi tebrik etmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı