Advert Advert
Advert

Türk firmaları teknoloji yarışında

Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı, Endüstri 4.0 için geliştirdikleri teknolojiler sayesinde Türk firmalarının dünya ile yarışacağını söyledi. Ataklı, bu teknolojiler ile birlikte işletme ve üretim teknolojilerinde yeni bir dijital dönüşüm devrinin başladığını dile getirdi.

Türk firmaları teknoloji yarışında
Türk firmaları teknoloji yarışında Admin
Bu içerik 1414 kez okundu.

IoT ve araç takip çözümleri alanında hizmet veren Trio Mobil, Endüstri 4.0 dönüşüm sürecinde yerli donanım ve yerli yazılım geliştirdi. Türkiye'de Endüstri 4.0 ile birlikte dijital ekonomi dönemi de başladı.

Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı, “Yerli yazılım ve donanımın devlet tarafından da teşvik edilmesi ile geliştirilecek IoT çözümleri, sanayi ve üretim sektöründe firmaların dijitalleşmesini, dolayısıyla paranın yine ülke içinde kalmasını sağlayacaktır. Bu teşvikler ile geliştirilecek IoT çözümleri sayesinde hem dijital dönüşüm ekonomisi oluşacak hem de Endüstri 4.0’a uyum sağlayan işletmeler hız, verimlilik ve kazançlarını artıracaktır” dedi.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN ÖNCÜSÜ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulan Dijital Dönüşüm Platformu’nun da Endüstri 4.0 dönüşüm süreçlerinde önemli bir kaldıraç etkisi yaratacağını aktaran Nevzat Ataklı, “Trio Mobil olarak Türkiye’de Endüstri 4.0 için donanım ve yazılımlar geliştiriyoruz. Yerli teknoloji tercih edilmesi, yatırım bedellerinin ülke ekonomisinde kalmasını ve ciddi boyutlarda kazanç sağlayacaktır. Dijital dönüşüm ile Türk KOBİ’leri dünya standartlarıyla yarışacak kalite ve maliyet avantajını yakalayacaktır” dedi. Ataklı, geliştirdikleri yerli Ar-Ge, donanım ve yazılımlar ile, tamamen yerli teknoloji kullanımıyla tüm sektöre örnek olmayı ve dijital dönüşümün öncüleri arasında yer almayı hedeflediklerini de belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor