Advert Advert
Advert

1.4 benzinli yeni Doblo pazara sunuldu

Türkiye otomotiv pazarında Fiat Professional, 2017 yılında 58 bin adetle ticari araç pazarından yüzde 25 pay aldı. Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Türkiye’de ürettiğimiz Doblo ve Fiorino, 50 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşarak kendi sınıflarının en çok satan modelleri oldu. 2018 yılında hedefimiz ise 60 bin adetlik satış rakamına ulaşmak” dedi.

1.4 benzinli yeni Doblo pazara sunuldu
1.4 benzinli yeni Doblo pazara sunuldu Admin
Bu içerik 7379 kez okundu.

Tofaş yöneticileri, 50’nci yılı vesilesiyle ticari araç basınıyla Bursa’da yer alan fabrikasında bir araya geldi. Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ile Pazarlama Müdürü Hasan Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında, ülkemizde Tofaş çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Fiat Professional’ın 2017 yılı değerlendirmesi yapılarak, 2018 hedefleri paylaşıldı. Toplantıda ayrıca, Fiat Professional’ın amiral gemisi Fiat Doblo’nun yeni 1.4 litre benzinli versiyonu Türkiye’de ilk kez tanıtıldı.

TÜRKİYE İKİNCİ SIRADA

Hafif ticari araç bayi teşkilatlanmasını güçlendirecek bir adım attıklarını açıklayan Altan Aytaç, bu sayede pazarda, güçlü ürün gamı ve yaygın bayi teşkilatlanmasıyla büyümelerini sürdürdüklerini belirtti. 2017 yılında Türkiye’de 233 bin ticari araç satışı gerçekleştiğini belirten Aytaç, “Fiat Professional olarak, geçtiğimiz yıl 58 bin adet satış gerçekleştirdik ve pazarda yüzde 25’e pay aldık. Şu anda satış adetlerimizle tüm Fiat Professional dünyasında İtalya’dan sonra en iyi performansı gösteren ülke konumundayız” dedi.

50 BİNİN ÜZERİNDE SATILDI

Türkiye’de üretilen ve dünyanın dört bir yanına ihracatı gerçekleştirilen Doblo ve Fiorino’nun iç pazarda önemli bir paya sahip olduğunu ifade eden Altan Aytaç, “Doblo ve Fiorino, 2017 yılında 50 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşarak kendi sınıflarının en çok satan modelleri oldu. Her iki modelimiz de bizler için çok önemli. Doblo’yu 2000, Fiorino’yu ise 2007 yılından bu yana üretiyoruz. Modellerimiz yurt içinde olduğu kadar uluslararası pazarlarda da beğeni ile karşılandı; pek çok önemli ödüle layık görüldü. Bu iki yıldız modelimizin ilk günden itibaren toplam üretim rakamı ise 3 milyon adedi geçerek bizlere önemli bir gurur yaşatıyor. Bu üretimin yaklaşık yüzde 25’inin satışını iç pazarda gerçekleştirdik. Öte yandan, Ducato ve Fullback modellerimizde ise geçtiğimiz yıl 7 bin 500 adedin üzerinde bir satış gerçekleştirdik. Fiat Professional olarak, 2018 yılında 60 bin adetlik satış rakamına ulaşarak pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
 
DOBLO AİLESİ GENİŞLEDİ

Pazarlama Müdürü Hasan Erdoğan ise, Fiat Doblo ailesine yeni bir üyenin daha katıldığını belirterek, “Geçtiğimiz yıl Fiorino’da satışa sunduğumuz 1.4 litrelik benzinli motor seçeneği kullanıcıların büyük beğenisini topladı. Oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Bu doğrultuda, Türkiye’de sınıfına ismini veren model Fiat Doblo da artık 1.4 litre benzinli motor seçeneğiyle yollarda olacak. Böylece kendi segmentinin lideri konumunda bulunan Doblo ve Fiorino, başarılı performanslarını güçlenerek sürdürecek” ifadelerini kullandı.

DUCATO KÖPRÜ YASAĞINI DELDİ

İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla beraber Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden panelvan araçların geçişine yasak geldi. Fiat Pazarlama Müdürü Hasan Erdoğan, “Hali hazırda 5 farklı gövde seçeneği bulunan Fiat Ducato’ya Haziran ayından itibaren 9.5 metreküplük yeni ürün seçeneğimizi dâhil ediyor olacağız. Böylece yeni Ducato FSM Köprüsü’nden tüm normlara uygun bir şekilde geçebilecek” diye konuştu. Kamyonet pazarına küçük hafif ticaride Fiat Pratico ile yeni bir soluk getirdiklerini belirten Erdoğan, 2018 yılı sonunda Fiat Pratico satışlarını iki katına çıkarmak istediklerini de sözlerine ekledi. Toplannın ardından basın mensupları fabrikayı gezdi. Daha sonra ise ticari araçların test sürüşleri yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor