evden eve nakliyat
Advert

TESK Başkanı Palandöken: Ulaşımın desteği arttırılmalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Gün geçmeden akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam geliyor ancak halk otobüslerine verilen destek 2016'dan bu yana artırılmadı. Özel halk otobüslerine verilen devlet destekleri kesinlikle artırılmalı" dedi.

TESK Başkanı Palandöken: Ulaşımın desteği arttırılmalı
TESK Başkanı Palandöken: Ulaşımın desteği arttırılmalı Admin
Bu içerik 6485 kez okundu.

Kentiçi toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüs işletmecilerine yönelik devlet desteğinin artırılması gerektiğinin altını çizen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, aksi durumda artık esnafın bu hizmeti verecek gücünün kalmadığını dile getirdi. Palandöken, "Kamu görevi de yapan halk otobüslerine verilen devlet destekleri yönetmeliğin yayımlandığı 2016 yılından bu yana hiç artırılmadı. Otobüs başına aylık olarak verilen 600 lira ile 1000 lira arasındaki devlet desteği, halk otobüsçü esnafının maliyetini karşılamıyor. Ücretsiz taşınan yolcular için verilen bu destekler artırılmalı ki halk otobüsçü esnafı mağdur olmasın ve hizmette aksama yaşanmasın" ifadelerini kullandı.

ESNAFI MAĞDUR ETMEYİN

Halk otobüslerinin artan enflasyon karşısında ezilmemesi gerektiğini ifade eden Palandöken, konuşmasına şöyle devam etti: "Mazot fiyatları özellikle son iki yılda tavan yaptı. 2016'da Ankara'da 3,52 ve İstanbul'da 3,47 lira olan mazot, şu anda Ankara'da 5,34, İstanbul'da 5,30 liradan satılıyor. Gün geçmeden akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam geliyor ancak halk otobüslerine verilen destek 2016'dan bu yana artırılmadı. Özel halk otobüslerine verilen devlet destekleri artırılmalı. Özel halk otobüsçü esnafımızın mağdur olmaması ve verilen hizmetin kesintisiz devam etmesi için ticari akaryakıt verilmesi gerekir. Otobüsçü esnafı, kamu görevini yürütürken KDV muafiyeti, yakıt indirimi ve benzeri teşvikler bekliyor. Halk otobüslerinin enflasyon karşısında ezilmemesi için verilen destekler artırılmalıdır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CMS ihracatta rekor kırdı
CMS ihracatta rekor kırdı
EuroTürk 12 adet treyler aldı
EuroTürk 12 adet treyler aldı