Advert

easyJet biniş süresini iyileştirdi

easyJet, İsviçre’deki Cenevre Havalimanı’nda Panasonic sağlamlaştırılmış el cihazlarını kullanmaya başladı. Firma bu sayede kalkışları hızlandıran, esnekliği artıran ve maliyetleri azaltan bir uçuş öncesi biniş sistemine sahip oldu.

easyJet biniş süresini iyileştirdi
easyJet biniş süresini iyileştirdi Admin
Bu içerik 2217 kez okundu.

Panasonic, Avrupa’nın öncü havayolu şirketi easyJet’in Cenevre Havalimanı’nda Panasonic Toughpad FZ-F1’i biletleri taramak ve yolcuları uçuş öncesinde uçağa almak için standart havalimanı ekipmanlarına alternatif olarak hizmete aldığını duyurdu. Bu yeni mobil çözüm, biniş kapısı son dakikada değiştiğinde bile binişlerin hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak gecikme riskini en aza indiriyor. Yeni sistemin başarısı sayesinde easyJet bu çözümü Avrupa’daki diğer havaalanlarında da kullanmayı düşünüyor.

SORUNLARA ETKİLİ ÇÖZÜM

easyJet’in BT ekibinden, Cenevre Havalimanı’nda uçuş öncesinde yolcuların geçiş işlemlerini daha esnek ve ekonomik hale getirecek bir çözüm bulmaları istenmişti. easyJet Operasyon Sistemleri İş Analisti Graham Cottrell, konuyla ilgili şunları söyledi: “Giderleri azaltmanın yanı sıra uçuş öncesi biniş işlemlerinin esnekliğini iyileştirme ve geliştirme fırsatı olduğunu da gördük. Mobil bir çözüm ile easyJet çalışanları, son dakika biniş kapısı değişikliklerini bile geçici biniş alanları oluşturmak gibi çözümlerle daha kolayca yönetebiliyor ve gecikme riskini en aza indiriyor.”

DEĞERLENDİRMELER OLUMLU

Graham Cottrell sözlerine şöyle devam etti: “Panasonic cihazları entegre bir barkod okuyucuya sahip olduğu için ilk aşamadan itibaren ilgimizi çekmişti. Birçok cihazla gerçekleştirdiğimiz testlerden sonra çalışanlarımız Panasonic cihazlarına hayran kalmışlardı. Barkod okuyucunun açısı, ekranın boyutu ve netliği ve cihazın tasarımı sayesinde çok hızlı kullanılabildiğini ve elde kullanımının çok daha kolay olduğunu söylediler. Barkod okuyucusu sayesinde çalışanlarımız kollarını çevirmeden okuyucuyu basılı bilet veya mobil bilet üzerinde yalnızca gezdirerek işlemlerini halledebiliyor. Önemsiz gibi görünse de günde yüzlerce bileti taradığınızda bu durum çalışanlarımızın hızında ve konforunda gözle görülür değişim sağlıyor.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halk otobüsçüsüne eğitim şart
Halk otobüsçüsüne eğitim şart
MSC'nin filosu büyüyor
MSC'nin filosu büyüyor