Demir Yolu
Giriş Tarihi : 08-05-2018 12:08   Güncelleme : 09-10-2019 14:19

Gebze-Halkalı tren hattı hizmete girecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Gebze-Halkalı demiryolu hattında sona yaklaşıldığını ve Ağustos ayına kadar alt yapı ve sinyalizasyon işlemlerinin tamamlanacağını açıkladı. Bakan Arslan, "Test sürüşlerinin ardından sene sonuna doğru hizmete açacağız" dedi.

Gebze-Halkalı tren hattı hizmete girecek

Bakan Arslan, İstanbul'da yapımı devam eden Gebze-Halkalı demiryolu hattına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bunun İstanbullular için önemli bir proje ğunu ifade eden Arslan, projeyi biran evvel layıp hizmete açmak için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Hattın hizmete girmesiyle birlikte Halkalı'dan Gebze'ye kadar kesintisiz demiryolu hizmeti sunulacak.

ANKARA'DAN HALKALI'YA

Gebze-Halkalı demiryolu hattının, güzergahındaki diğer sistemlerle de entegre edileceğini vurgulayan Bakan Arslan, "Yolcularımız Yenikapı'da inip Levent istikametinde, Bakırköy'de inip Esenler istikametinde gidecek. 11 ayrı sisteme aktarma yapabilecekler. Ankara'dan kalkan yüksek hızlı trenler (YHT) Pendik'e kadar gidip, buradan otobüsle aktarma yapıyor. Artık öyle olmayacak. Ankara'dan kalkan YHT kesintisiz bir şekilde Haydarpaşa'ya gidecek. Dolayısıyla YHT yolcularımız Gebze'den başlayarak Halkalı'ya kadar ana istasyonlarda inip Marmaray trenlerini veya diğer raylı sistemleri mobil porno kullanarak İstanbul'un her yerine gidebilecek. Yine YHT'lerin bir kısmı da Haydarpaşa'ya kadar gittiği gibi, bir kısmı da Ankara'dan kalkıp Halkalı'ya kadar kesintisiz ulaşabilecek. Bu da önemli ve hedefimiz günde 1,5 milyon insana Marmaray Projesi ile hizmet verebilmiş olmak. Doğu-batı aksında İstanbul için çok önemli bir koridor. Kuzey-güney aksında ise diğer raylı sistemlerle entegre olması nedeniyle önemli bir koridor. İstanbulluların yaşamını kolaylaştıracak önemsediğimiz bir proje."

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA