Advert

Servisçileri Ankara'ya yürütmediler

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası, plaka tahdidinin İstanbul'da da uygulanması için Ankara'ya yürüyüş eylemi düzenledi. Eyleme İSTAB ve İTO 23. Meslek Komitesi'de destek verdi. Güvenlik güçleri ise esnafın Ankara'ya yürümesine izin vermedi.

Servisçileri Ankara'ya yürütmediler
Servisçileri Ankara'ya yürütmediler Admin
Bu içerik 2378 kez okundu.

Öğrenci ve personel taşımacığı yapan İstanbul'da 58 bin adet araç bulunuyor. Türkiye genelinde 35 il de tahdit uygulanırken İstanbul tahdit dışında tutuluyor. Plaka tahdidinin İstanbul'da da uygulanmasını talep eden binin üzerinde esnaf, Ataşehir'de bulunan odanın önünde bir araya geldi. Oda Başkanı Hamza Öztürk, eylem öncesi yaptığı basın açıklamasında taleplerinde haklı olduklarının altını çizdi. Oda Başkanı Hamza Öztürk'ü İSTAB Başkanı Turgay Gül ve İTO 23. Meslek Komitesi Başkanı Ahmet Karakış'da destekledi.

"Bizler İstanbul servisçisi olarak kamuoyuna ve yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz" diyen Başkan Öztürk, 2 defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdiklerini ve belediye yetkilerinin yanlış yönlendirmesi sonucu görüşmelerden olumlu sonuç çıkmadığını hatırlattı. Yapılan basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçildi. Polis ise önce yürüyüşe izin vermedi daha sonra esnaf odası önünden Acıbadem Üniversitesi önününe kadar  çevik kuvvet eşliğinde yürümesine izin verdi. Esnaf burada eylemi sonlandırdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı