Advert Advert
Advert

Elektrikli otobüsler Elazığ'da

Otomotiv üreticilerinden Bozankaya, elektrikli otobüs üretimine başladı. Elazığ Belediyesi’nin açtığı 8 adet elektrikli otobüs ihalesini kazanan firma, Sileo'nun 18 metre, tek körüklü modellerini ilgili belediyeye teslim etti.

Elektrikli otobüsler Elazığ'da
Elektrikli otobüsler Elazığ'da Admin
Bu içerik 5084 kez okundu.

Ar-Ge çalışmaları ve üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen, elektrikli otobüs Silo’nun Elazığ teslimatlarına başlanıldı. 2017 yılında Elazığ Belediyesi’nin iştirakı EBUAŞ’ın açtığı ihaleyi kazanan Bozankaya, 18 metre tek körüklü elektrikli otobüsünü Elazığ halkıyla buluşturdu. Daha sessiz, daha çevreci ve daha konforlu ulaşımın kapılarını aralayan Sileo elektrikli otobüslerden Elazığ Belediyesi’ne 2018 yılı içinde toplam 15 adet araç daha teslim edilecek.

Elazığ’a öncelikle 6 araç teslim ettiklerini belirten Murat Bozankaya; “Elektrikli otobüsümüz 18 metre uzunluğunda ve 150 yolcu kapasiteli. 4 saatlik şarjla 400 kilometre gidebiliyor, kilometre başına 10 kuruş elektrik harcıyor. Elazığ halkı da bundan sonra konforlu, sessiz ve çevreci ulaşımdan yararlanabilecek. Bu vesileyle Elazığ Belediyesi’ne ve başkan Mücahit Yanılmaz’a Türkiye’nin yerli elektrikli otobüs üreten markası Bozankaya’ya güvendikleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor