Advert

Michelin Camso’yu satın aldı

Lastik üreticilerinden Michelin, endüstriyel ve tarım araç lastikleri üreticisi Camso’yu satın alarak her iki kuruluşun Ar-Ge ve inovasyon alanlarındaki üstünlüklerini stratejik bir ortaklığa dönüştürdü. Bu satın alım çerçevesinde kurulacak yeni şirket Kanada, Quebec’teki merkez ofisten yönetilecek.

Michelin Camso’yu satın aldı
Michelin Camso’yu satın aldı Admin
Bu içerik 2102 kez okundu.

Dünya genelinde 17 ülkede 68 üretim tesisi ve 170’den fazla ülkede pazarlama faaliyetlerini yürüten, Michelin, merkezi Kanadalı şirket Camso’yu 1 milyar dolara satın aldı. Bu satın alma işlemiyle birlikte, her iki şirketin sahip olduğu inovasyon ve Ar-Ge üstünlüklerinin yanı sıra yüksek vasıflı uzmanlık ekiplerine dayalı bir stratejik ortaklığın da temeli atıldı.

HEDEF PAZAR LİDERİ

Michelin Grubu Genel Müdürü Jean-Dominique Senard; “Michelin ve Camso’nun çok fazla ortak değeri var. Bu satın alım karşılıklı olarak bizlere muhteşem bir fırsat yaratıyor. Michelin, Camso’nun yol dışı ulaştırma ve endüstriyel donanım pazarlarındaki tüm yeteneklerinden, Camso da Michelin’in bir bütün olarak özel ürün gruplarındaki uzmanlığından yararlanacak. Bu doğrultuda pazar liderliğimizi daha da güçlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

İNANILMAZ BİR FIRSAT

Camso İcra Kurulu Başkanı Pierre Marcouiller ise konuya ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu; “Kültürlerimiz ve büyüme potansiyelimizdeki benzerlikler sebebiyle, Michelin’in yol dışı ekiplerine katılımı Camso için inanılmaz bir fırsat. Camso, küresel Yol Dışı pazarında lider olma hedefini gerçekleştirecek ve bu stratejik işbirliğinin dinamik ekiplerine, teknik ve üretim alanındaki operasyonlarına ve müşteri odaklı anlayışına katkıda bulunacak.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı