Advert

Türk lojistiği finansal destek bekliyor

UND İcra Kurulu Başkanı Recai Şen, sektörün zor bir zamandan geçtiğini ve sektöre yönelik yatırımlarda düşüş yaşandığını söyledi. Acil eylem planı hazırlanması gerektiğinin altını çizen Recai Şen, önceliğin ise finansal destek olduğunu söyledi.

Türk lojistiği finansal destek bekliyor
Türk lojistiği finansal destek bekliyor Admin
Bu içerik 9971 kez okundu.

“Sektörümüzün şu anda ihtiyaç duyduğu önemli hususlardan biri de sektörün mali yapısının güçlendirilmesi” diyen Recai Şen, UND'nin üyesi sayısının fazla olmasına rağmen, ölçek kapasitesinin aynı orantıda olmadığını ifade etti. Uluslararası işlere talip olabilmenin birleşmekten geçtiğini ifade eden Şen, bu sayede hem finansal hem de teknik anlamda kendilerini yenileyebileceklerinin altını çizdi.

BAKANLIK HAREKETE GEÇMELİ

Recai Şen, bakanlıktan 100 günlük beklentilerini şöyle sıraladı: “Eximbank kredileri daha ulaşılabilir olmalıdır. Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulaması kapsamında İzinli Gönderici yetkisi verilen kuruluşların sınır kapılarındaki geçişlerini hızlandırmak için pilot proje hayata geçirilmelidir. Sınır kapılarının 7/24 çalıştırılması gerekiyor. Türk taşımacısının karşı karşıya olduğu kota ve geçiş ücretleri ile ilgili sorunların ortadan kaldırılması şart. Yabancı araçlar ile eşit şartlar altında rekabet edilmesi ve mevcut haksız rekabet koşullarının kaldırılması önemli. Sınır kapılarında yapılan vergisiz akaryakıt satışlarının yarattığı beklemelerin ortadan kaldırılması için yakıt satışlarının kapı dışındaki park alanlarına kaydırılması ya da yurtiçine alınması ve vergi iade modeli ile yeni bir yapının kurgulanması fayda sağlayacaktır. Yine, özellikle grupaj taşımalarda her ihracat eşyası için ilgili gümrük idaresinde taşımacı tarafından gümrükleme işlemi yapılması yerine son gümrük idaresinde taşınan tüm yüklerin gümrüklenmesinin sağlanması da öncelikli talepler arasında yer almaktadır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat Acar     2018-08-06 Merhaba, Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var, 10,000,00 TL'den 100.000.000,00 TL'ye kadar kredi sunuyoruz, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik,% 100 garantili olarak da (Avro, Pound ve Dolar) kredi veriyoruz . İlgilendiğiniz takdirde tüm Krediler için geçerli faiz oranı (% 2). E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com) Teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı