Advert

İBB halk otobüsçüsünü destekleyecek

İstanbul'da kentiçi toplu taşıma hizmeti veren şirketlerden Özulaş A.Ş.'nin Başkanı Sedat Şahin, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclisi Başkan Vekili Av. Ahmet Selamet'i makamında ziyaret etti. Başkan Şahin, İBB'den esnafa destek talebinde bulundu. Meclis Başkan Vekili Selamet ise; "Toplu ulaşım sektörüne destek vermeye devam edeceğiz" dedi.

İBB halk otobüsçüsünü destekleyecek
İBB halk otobüsçüsünü destekleyecek Admin
Bu içerik 3242 kez okundu.

Özulaş A.Ş.'nin seçimli genel kurulunun ardından Başkanlık koltuğuna oturan Sedat Şahin, esnafın sorunlarını yetkili mercilere ulaştırmak için çalışmalara başladı. Şahin, ilk icraatı olarak ekibiyle birlikte İBB Meclisi Başkan Vekili Av. Ahmet Selamet'i ziyaret etti. Ziyaretten son derece memnun olduğunu ifade eden Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet, ülkenin ve şehirlerin kalkınmasına katkı sağlayan sektörlerin başında toplu ulaşımın geldiğini söyledi.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul halkına kaliteli, konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti sunduklarını kaydeden İBB Meclis Başkan vekili Selamet, "Zaman zaman siz sektör temsilcileri ile toplantılar yapıyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda özel halk otobüsü camiasına destek veriyoruz ve bu desteklere de devam edeceğiz. Toplu ulaşım sisteminin yaygınlaştırılması için çaba sarf ediyoruz. Sorunların çözümünde sizler ile işbirliği içinde özel halk otobüs camiasına yasalar çerçevesinde katkı vermeye devam edeceğiz. Özulaş A.Ş. olarak araçlarınızın tamamını yenilediniz, bundan dolayı şahsınızda esnafı kutluyorum. Bu arada sorunlarınızın da olduğunu biliyoruz. Kazancınız hep masrafa gidiyor. Yeni dönemde Belediye Başkanımız Mevlut Uysal ve ekibinin çalışması ile bir model ortaya koymaya çalışacağız. Cumhurbaşkanımıza da bu modeli sunacağız. İstanbul halkının kaliteli bir hizmet alması için esnafımızın da lehine olacak bu çalışmalar herkesin yüzünü güldürecek" dedi.

DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI

Özulaş AŞ. Başkanı Sedat Şahin ise Büyükşehir'in verdiği ve vereceği desteklerden dolayı Meclisi Başkan Vekili Av. Selamet'e teşekkür etti. Başkan Şahin, "Sektör olarak kurumsal kimlik anlayışı ile İBB ve İETT talimatları doğrultusunda yaptığımız eğitimler, paneller ve son model araç yenilikleri ile filomuzun tamamı yenilenmiş olup, güvenli ve konforlu bir ulaşım sistemi ile İstanbul halkına yakışır bir taşımacılık yapmaktayız. Sorunların en başında bulunan ücretsiz yolculukların ve indirimli yolculuk sayıları ile indirim oranlarının sürekli artmasıdır. Ayrıca aktarmalı yolculukların artması ve ücretlerinin düşük olması da gelirin sürekli düşmesine neden olmaktadır. Aradaki makas olayı devamlı açılmaktadır. Otobüslerimizde çok yolcu taşınmasına rağmen elde edilen gelir maliyetleri karşılayamıyor. Sorunumuz yolcu sayısının azalıp çoğalmasında değil, tarife sistemindedir. Bizim sektör yolculuk gelirleriyle ayakta duracak ise mutlaka Tarife ve Seyahat Kartları sistemini gözden geçirmelidir. Aksi halde yolcu sayısı arttıkça başka sorunlarda olacak ve gelir düşmeye devam edecektir. Belediye ne kadar zam yaparsa yapsın, ücretsiz ve indirimli yolculuklar, usulsüz ve haksız kart kullanımı arttıkça ortalama yolculuk ücreti düşmektedir ve esnafımızı zor durumda bırakmaktadır, dayanacak gücü kalmamıştır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı