Advert

Tek çözüm hafif ticaride kiralama

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Başkanı İnan Ekici, daralan pazarın yeniden ivmelenmesi için hafif ticari araç kiralamasının önündeki engellerin bir an önce kaldırılması gerektiğine söyledi. Ekici, “Mevcut satış adetleri ile yerli üreticilerin fabrikalarını verimli çalıştırması imkânsız” dedi.

Tek çözüm hafif ticaride kiralama
Tek çözüm hafif ticaride kiralama Admin
Bu içerik 977 kez okundu.

Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesi, yeni araç fiyatlarındaki artış, yükselen enflasyon ve faizler gibi ana etkenler otomotiv pazarını olumsuz yönde etkiledi. Hafif ticari araç pazarındaki daralma yüzde 50’ye dayandı. Yaşanan gelişmeler ışığında açıklamalarda bulunan TOKKDER Başkanı İnan Ekici, otomotiv pazarının yeniden ivme yakalaması için hafif ticari araç kiralamasının önündeki engellerin bir an önce kaldırılması gerektiğine işaret etti.

PAZAR YENİDEN CANLANACAK

İnan Ekinci, “Olası değişiklik sadece araç kiralama sektörüne bir ivme kazandırmayacak, daha da önemlisi ağırlıklı yerli üretim olan hafif ticari araç pazarını da olumlu etkileyecektir. Şuanda hafif ticari araç pazarı yaklaşık yüzde 50 daraldı. Bu satış adetleri ile yerli üreticilerin fabrikalarını verimli çalıştırması imkânsız. 2009 yılından bu yana önünde engeller olan ticari araç kiralamanın artık mümkün kılınması gerekiyor” diye konuştu.

KİRALAMA RİSKLERİ YOK EDECEK

Risklerini azaltarak kaynaklarını verimli kullanmak isteyen işletmelerin araç ihtiyaçlarını karşılamak için artık operasyonel araç kiralama yöntemini tercih ettiğini belirten TOKKDER Başkanı İnan Ekici, “Operasyonel araç kiralama yöntemi işletmelere ve hatta bireylere, kaynaklarını verimli kullanma adına iyi bir alternatif olurken, üstlerindeki birçok riski de bertaraf etme imkânı sunuyor. Döviz kuru, faiz, ikinci el satış fiyatı ve sigortada hasar/prim oranı gibi riskler operasyonel araç kiralama yöntemini tercih edenler için sorun olmaktan çıkıyor” ifadelerini kullandı. İnan Ekici sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Kiralama, yeni araçlara erişimi kolaylaştırarak trafik ortamında daha güvenli, yeni teknoloji ürünü araçların payının artmasına ve firmalar için müşterilere karşı kurum imajının yüksek tutulmasına destek oluyor. Bu çerçevede sorun ortadan kalkar ise, operasyonel araç kiralama sektörünün 2018 yılında da sürdürülebilir şekilde büyümeye devam edeceği kanaatindeyim.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı