Advert

İveco Brüksel yolunda

Otomotiv üreticilerinden Iveco, Avrupa pazarında sürdürülebilir hareketlilik ve yenilikçi toplu ulaşım çözümleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Brüksel Belediye şirketi STIB-MIVB ile 141 adet 18 metrelik körüklü hibrid elektrikli otobüs için anlaşma imzaladı.

İveco Brüksel yolunda
İveco Brüksel yolunda Admin
Bu içerik 5276 kez okundu.

Iveco Bus, Brüksel’in ulaşım şirketine ile planlama, üretim, destek, uyarlama, yedek parça ve pillerle çekiş sistemi parçalarının bakımı da dahil olacak 5 yıllık bir sipariş projesi geliştirdi. Bu büyük sipariş, otobüs ağının daha çevre dostu olması ve sürdürülebilir hareketlilik için önem arz etti.

Yeni araçların filoya katılması ile Brüksel belediye otobüs filosu 2019’un sonuna kadar üçte bir oranında genişleyecek. 18 Metre uzunluğundaki hibrid elektrikli Urbanway, yolcular için erişimi sağlamak, yolculuk konforunu geliştirmek ve yolcu iniş, biniş konforu için alçak tabanlı olarak tasarlandı. Araçta tekerlekli sandalye ve bebek arabası için modüler alanlar bulunuyor. Bunlara ek olarak Urbanway otobüsler de 103 kişiye kadar yüksek bir yolcu kapasitesi de sunuyor. Bu kapasite, STIB-MIVB’nin seçiminde önemli rol oynadı. 141 Aracın teslimatı Mayıs 2019’da başlayacak.

Araç, elektrikli çekiş sistemini Euro VI motorla kombine ediyor ve son nesil enerji depolama sistemiyle daha temiz bir hareketlilik çözümü sunuyor. Aktarım organları yönetim sistemi, yakıt tüketimini ve salınımları optimize ederken, fren sırasında ortaya çıkan kinetik enerjiyi saklıyor. Arrive & Go özelliği, durağa yaklaşırken, duraktan kalkarken, dur işaretleri ve trafik ışıklarından sonra  yüzde 100 elektrik kullanarak sıfır salınım sağlıyor. Hibrid elektrikli Urbanway otobüsler artık yüzde 30 daha az yakıt harcarken dizel eşdeğerlerine göre de yüzde 30 daha az karbondioksit salınımına yol açıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı