Advert

Lojistikte planlama önemli

Fevzi Gandur Logistics’in Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar, perakende sektörünün doğru bir lojistik planlamayla ürün maliyetleri düşürebileceğini açıkladı. Dündar, "Lojistikte doğru planlama yapılmadığı takdirde market raflarındaki ürünün fiyatları bile etkiler" dedi.

Lojistikte planlama önemli
Lojistikte planlama önemli Admin
Bu içerik 2774 kez okundu.

Lojistik maliyetlerinin perakende sektörünün önemli ve kritik gider kalemlerinden ğuna değinen Fahri Dündar, ekonominin stres altında ğu dönemlerde perakendede lojistiğin öneminin daha fazla arttığını belirtti. Dündar, rekabetin de üst düzeyde ğu sektörde, pazar payını korumanın en önemli yolunun lojistik faaliyetlerden geçtiğini söyledi. Doğru ve entegre lojistik planlamalarıyla hem üretici, hem de perakendecinin avantaj elde edebileceğinin altını çizen Dündar, bu durumun market raflarındaki fiyatlara da olumlu yansıyabileceğini belirtti.

PERAKENDENİN BAŞARISI

Tedarik zincirinin aksamaması için ürünlerin üretim noktalardan ve depolardan market raflarına doğru da ulaşması gerektiğine değinen Dündar, “Perakendenin başarısı lojistik hizmetlerinin kusursuz işlemesine bağlı. Ürünler, doğru da raflarda olmazsa tüketici talepleri karşılanamaz. Bu üreticiye ve perakendeciye zarar olarak yansır” ifadesini kullandı.

LOJİSTİK UZMANLIK İSTER

Fevzi Gandur Logistics olarak yurt içinde üretim yerlerinden ve depolardan, zincir marketlere günde 500’den fazla taşıması operasyonu yönettiklerini belirten Dündar, ağırlıklı olarak dondurulmuş ve kuru gıda ürünleri, maden suyu, kozmetik ve temizlik malzemeleri taşıdıklarını söyledi. Perakende lojistiğinde anlık bilgi aktarımının ve teknolojik alt yapının en az navlun fiyatı kadar önemli ğuna da değinen Dündar, gelen talepler ve piyasa ihtiyaçlarını doğrultusunda İzmir ve İstanbul’da ortak gıda platform hizmeti verecek yapıyı çok yakında hizmete sunacaklarını söylerken, perakende sektörünün destekçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta
Temsa'da Uzun dönemi
Temsa'da Uzun dönemi