Advert

OKT Trailer Ar-Ge Merkezi’ni açtı

Treyler sektörünün öncü firmalarından OKT Trailer, sektörün 4’üncü, Aydın’ın 8’inci ve Türkiye’nin 964’üncü Ar-Ge Merkezi’ni açtı. OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, Ar-Ge Merkezi hayallerini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını dile getrid. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş ise, “Değişimin ülkemize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza katkı sağlamasını hedeflemeye devam edeceğiz” dedi.

OKT Trailer Ar-Ge Merkezi’ni açtı
OKT Trailer Ar-Ge Merkezi’ni açtı Admin
Bu içerik 6297 kez okundu.

OKT Trailer, fabrika bünyesinde Ar-Ge Merkezini hizmete açtı. Curiosity Center isimi verilen merkezde şuanda 30 mühendis görev aldı. Merkezi'nin açılışına; AK Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile iş adamları katıldı.

HAYALLERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Ar-Ge Merkezi hayallerini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, “Merkezimiz yüksek teknolojiyi estetikle harmanlayacak ve yenilikçi bir yaklaşım ile sanayimize hizmet verecektir. Yüksek nitelikli istihdamla da pek çok kuruma cesaret verecek ve rol model oluşturacak. OKT Trailer kurulduğu ilk yıldan beri pek çok ilke imza attı. Yapılan bu başarılı çalışmalarda, azim ve sabahat ğu kadar meraklı bir yaşam tarzının da önemli bir payı var. İşte bu nedenle merkezimize, Curiosity Center yani merak merkezi adını verdik. Merak bizleri dayanıklı kılar, sorunlar karşısında çözümler bulmamıza yardımcı olur ve bizi geliştiren en önemli duygudur. Gücümüzü meraklı yapımızdan alıyoruz” .

37 YILLIK YOLCULUK

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Kurucularımız Ramazan ve İsmet Maraş'ın açtığı yoldan birlik ve beraberlik içinde devam ediyoruz. Günümüzde rekabet kça yoğun ve bu çetin mücadelede inovatif olmak zorundasınız. Hızla değişen teknoloji, insan beklentilerindeki farklılık ve değişen global ekonomik göstergeler karşısında sanayi gelişiminde bir değer ve farklılık oluşturmak gerekiyor. İnsani merkezli yaklaşımı benimseyen OKT Trailer, aynı da teknolojiye, araştırmaya ve geliştirmeye senelerdir yatırım yapmaktadır. Bugünkü merkezimiz araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın önemli bir noktası olmakla birlikte ne ilk ne de son projemizdir. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir düsturuyla hareket etmeyi benimsiyoruz. Bunu yaparken değişimin ülkemize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza katkı sağlamasını hedeflemeye devam edeceğiz.” Yapılan konuşmaların ardından merkezin açılışı gerçekleşti. Hakan Maraş, katılımcılarla merkezi gezerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hürjet'te ön tasarım tamam
Hürjet'te ön tasarım tamam
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta