Advert

Schmitz 100 milyon €’luk yatırım yaptı

Treyler üreticisi Schmitz Cargobull, kapasite iyileştirme programı kapsamında büyük yatırımlara imza attı. Schmitz Cargobull AG’nin CEO’su Andreas Schmitz, Denetleme Kurulu’nun, Vreden fabrikası için 100 milyon Euro'luk bir yatırım paketinin ilk aşamasını onayladığını açıkladı. Yatırımla birlikte fabrika yakın gelecekte, bilinen yüksek kalite standartlarını minimum üretim maliyetleri ile birleştiren birinci sınıf dijital ve otomatik bir tesise ev sahipliği yapacak.

Schmitz 100 milyon €’luk yatırım  yaptı
Schmitz 100 milyon €’luk yatırım  yaptı Admin
Bu içerik 4452 kez okundu.

Schmitz Cargobull, frigorifik yarı-treyler ürün grubunda Avrupa pazarında yüzde 55'lik pay ile rakiplerini geride bıraktı. Schmitz, ilaç, donmuş ürünler, taze ürünler, dağıtım ve kuru yük gibi her bir iş dalında müşteriye özel çözümler tasarlıyor. Frigorifik araçlarında standart olarak bulunan TrailerConnect treyler telematiği, sektöre özgü “SmartTrailer- AkıllıTreyler” çözümlerinde de belirleyici bir rol oynadı.

FABRİKA DİJİTALLEŞTİ

Andreas Schmitz, “2025 Stratejimizde, kutu yarı römork ve platform yarı römork pazarlarında küresel pazar lideri olmanın yanı sıra Avrupa damperli römork pazarında da lider olma hedefini kendimize belirledik. Bu nedenle, geçen sene boyunca yapılan yatırımlarla Ağustos 2017’de Vreden fabrikamızda günde 76 treyler olan üretim kapasitesini mevcutta 100 adet frigorifik araca çıkarttık. Bu ek yatırım ile artan kapasiteye ve daha fazla portföy çeşitliliğine cevap verecek dijital fabrikanın genişletilmesi başlamış ” .

KAPASİTE ÜÇ KAT ARTTI

Şirketin Litvanya'da bulunan Ferroplast panelleri için köpük üretim tesislerindeki kapasite genişletme çalışmaları da hızla devam ediyor. Andreas Schmitz, yatırımlarla ilgili; “Ekim 2019'da S.KO kutu yarı-treyler, M.KO kamyon üstü kutu ve M.KO montaj kitleri için tesisimizde iki ilave üretim hattı devreye girecek. Tesisin 2017'de günde 10 adet olan teknik kapasitesi üç katına çıkartılarak Nisan 2019’dan itibaren 30 adede ulaşacak. Doğu Avrupa pazarı için bir tedarikçi, montaj kitleri üreticisi ve müşteriye özel çözümler sağlayıcısı olarak, Litvanya tesisimiz büyük bir başarı yakaladı” ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
Ford standartlara meydan okudu
Ford standartlara meydan okudu