Advert

Un Ro-Ro 2019’da iddialı

Türkiye-Avrupa arasında Ro-Ro hatlarındaki intermodal taşımacılık hizmeti sunan Un Ro-Ro, iş ortaklarıyla bir araya geldi. Etkinlikte Un Ro-Ro’nun hizmet anlayışı ve 2019 hedefleri katılımcılarla paylaşıldı. Selçuk Boztepe,Un Ro-Ro’nun 2018'deki iddialı büyüme ivmesinin, 2019 yılında da yeni yatırımlarla sürdürüleceğini açıkladı.

Un Ro-Ro 2019’da iddialı
Un Ro-Ro 2019’da iddialı Admin
Bu içerik 6820 kez okundu.

Un Ro-Ro, Türkiye’nin önde gelen uluslararası nakliye firmaları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerini gemi boy uzatma işlemini gerçekleştiren Gemak Grup sponsorluğunda ağırladı.

TÜRKİYE'NİN AVRUPA YOLU

DFDS Denizcilik Bölüm Başkanı Peder Gellert Pedersen, açılış konuşmasında; “5 ay önce 12 modern ro-ro gemisi ile Akdeniz’de 7 ro-ro hattını işleten Un Ro-Ro’yu 1 milyar Avro’ya kendi bünyemize kattık ve DFDS’nin hâlihazırdaki 39 gemisine Un Ro-Ro filosunu da ekleyerek mevcutta işlettiğimiz 22 liman bağlantımızla birleştirdik.  Şirket satınalması sonrasında yoğun bir entegrasyon sürecine girdik. Ağustos ayı itibariyle Türk Lirası’nda yaşanan kur hareketliliği sebebiyle Un Ro-Ro ile lojistik endüstrisini güçlü kılmak adına bir tahsilat planı oluşturduk. Bu siz müşterilerimizin alışık olduğu bir plan değil fakat bunu uygularken göstermiş olduğunuz anlayışa müteşekkirim. Türkiye ekonomisinin Avrupa’ya giden yolu ihracattan geçiyor. DFDS olarak Türk ihracatçısının her zaman yanındayız” ifadesini kullandı.

DOLU DOLU 2018 YILI

Başkan Yardımcısı Selçuk Boztepe de yaptığı konuşmada yatırımlarla ilgili bilgi verdi. “2018 şirketimiz açısından önemli gelişmelere sahne oldu” diyen Selçuk Boztepe, şöyle devam etti: “Mart ayı itibariyle Ambarlı – Trieste direkt seferlerimizi başlattık. Patras seferlerimiz Haziran ayında haftalık karşılıklı tek sefer olarak başladı. Patras hattımız Ekim ayı itibariyle gidiş dönüş karşılıklı 2 sefere çıkarıldı. Ağustos ayında Un Karadeniz gemimizin boy uzatma işlemi gerçekleşti. Haziran’dan Eylül sonuna kadar tarifeden yüzde 50 indirimli boş araç fiyatları ile sektörümüze destek sağlandı. Trieste’den kalkan Bettemburg trenlerimiz ile Trieste –Bettembourg – Gent – Göteborg hattı haftalık 7 sefer olarak Eylül ayı itibariyle açıldı. Patras çıkışlı Grimaldi bağlantıları ile İtalya, Malta, İspanya ve Kuzey Afrika bağlantıları hizmete girdi. Eylül ayında açılan demiryolu bağlantımız Novarra ile Milano bölgesine haftada 3 sefer hizmet vermeye başlandı. Ekim ayında hayata geçen Nikrasa sistemi ile Triest – Bettemburg hattında vinçlenebilir olmayanlar da dahil neredeyse tüm römorkların taşıması başlatıldı.”

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Şirket olarak 2019’da da yatırıma devam edeceklerinin altını çizen Boztepe, "Calais/Dunkirk çıkışlı ve Dover varışlı İngiltere hatlarımızda Sea Bridge projesi ile avantajlı bilet imkânları sunacağız. Mersin–Trieste hattımızdaki gemilerimizin birinci çeyrek itibariyle, Türkiye’den gidişlerinde Antalya limanlarına uğrak sefer yapmasını planlıyoruz. Bari – Pendik haftalık bir ithalat seferlerinin başlaması 2019’un ilk çeyreğinde, Patras hattı seferlerinin üç sefere çıkması ise 3. çeyrekte hayata geçecek. Yeni açılan demiryolu bağlantımız Novarra ile Milano bölgesine haftanın 3 günü olarak başlattığımız hattımız haftalık 6 sefere çıkacak. 2019 yılında 300 milyon TL’lik scrubber olarak bilinen gaz yalıtım sistemi yatırımını da gerçekleştiriyoruz. Bu yatırım sayesinde, 2020 itibariyle Un Ro-Ro’nun tüm gemileri sülfür emisyonunu kısıtlamaya yönelik yeni küresel mevzuata uyumlu hale gelecek” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıldırım sevinci
Yıldırım sevinci
Fuarın gözdesi Ekol
Fuarın gözdesi Ekol