Advert

Teknoloji ödülü Ekin Patrol'ün

Ekin Teknoloji; TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından oluşturulan 13'üncü Teknoloji Ödülleri’nde Ekin Patrol G2 ile Büyük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi’nde ödül aldı. Ekin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan aldı.

Teknoloji ödülü Ekin Patrol'ün
Teknoloji ödülü Ekin Patrol'ün Admin
Bu içerik 190 kez okundu.

Yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen teknolojileri ile 10 ülkede 22 şehirde güvenli şehir altyapıları kuran ve 500’den fazla şehir güvenlik komuta merkezi kuran Ekin Teknoloji, Ekin Patrol G2 ile 13. Teknoloji Ödülleri’nde Büyük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi’nde ödül aldı.

Akif Ekin, “Ekin Patrol G2, hareket halindeyken plaka tanıma, yüz tanıma, park ve hız ihlal tespiti yapabilen dünyanın ilk ve tek akıllı mobil devriye ürünüdür. Abu Dabi ve Bakü’de emniyet birimleri tarafından kullanılıyor. ABD ve İsviçre’de ise polis tarafından test ediliyor. Ürünümüz uluslararası alanda birçok ödül aldı. Ülkemizin en anlamlı teknoloji ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

İLK VE TEK AKILLI MOBİL

Ödülü, törene katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan alan Ekin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, Ekin Patrol G2’nin hareket halindeyken plaka tanıma, yüz tanıma, park ve hız ihlal tespiti yapabilen dünyanın ilk ve tek akıllı mobil devriye ürünü olduğuna dikkat çekti. Ekin, “Abu Dabi ve Bakü’de emniyet birimleri tarafından kullanılıyor. ABD ve İsviçre’de ise polis tarafından test ediliyor. Ürünümüz uluslararası alanda birçok ödül aldı. Ülkemizin en anlamlı teknoloji ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

MALİYETİ GEREKTİRMİYOR

Ekin Patrol G2’nin altyapı maliyeti gerektirmediğini belirten Ekin, “Polis, jandarma, itfaiye gibi araçlar için tepe lambası konseptinde tasarlandı. Bu sayede 360 derecelik gözetim özelliğine sahip. Bagaja ya da aracın başka yerine ekstra donanım koymaya gerek olmadan çalışabiliyor. Araçta bulunan kullanıcıya tablet üzerinden bilgi aktarabiliyor ve hem de kontrol merkezi ile bağlantı kuruyor. Bütün ürünlerimizde olduğu gibi yine tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yazılım ve işletim sistemiyle ağ altyapıları ile haberleşebiliyor. Harita üzerinde yönlendirme yapabiliyor” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kapıkule'de bekleyişe son
Kapıkule'de bekleyişe son
Yılın kamyonu Daf oldu
Yılın kamyonu Daf oldu