Advert

Taksi de kiralık devri kapanacak

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, "Taksiciler için bir standart getirilsin, kiracılık usulü kaldırılsın, aracını kullanmayan satsın, bu mesleği bıraksın istiyoruz" dedi.

Taksi de kiralık devri kapanacak
Taksi de kiralık devri kapanacak Admin
Bu içerik 7731 kez okundu.

Kısa mesafe gerekçesiyle yolcu almadığı iddia edilen taksi sürücüsü polis merkezine götürüldü. Sürücünün, çalışma izninin ruhsat süresi bittiği halde yolcu taşıdığı ve muayene sonrasında emniyetsiz raporu verilen araç ile trafiğe çıktığı tespit edildi. Ehliyet  belgesine 30 ceza puanı eklenen taksici sürücücüne, araç eksikliklerini tamamlayıncaya kadar, aracıda trafikten men edildi. Olayın ardından TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamasında; kiracılık usulünün kaldırılmasını istediğini vurgulayan Apaydın, son dönemde taksicilere yönelik artan şikayetlere de dikkati çekti.

TAKSİYİ KULLANMAYAN SATSIN

Apaydın, taksicilerin hepsinin aynı kefeye konulmaması gerektiğini şu ifadelerle belirtti: "Bildiğiniz gibi taksi kiralama şirketleri var. O taksileri kiraya verenler 3 günlük, 5 günlük kiralıyorlar, aynı rent a car gibi çalışıyorlar. Bu araçlar kimliği belli olmayan kişilere kiralanıyor. Bunların içinde sarhoşu, uyuşturucu madde kullananı, tacizcisi, çok beyefendi olanı da var. O kiraya veren kişi bunlara çok bakmıyor. Esnaf ve sanatkara, özellikle taksicilere sıkıntı yaşatan kişiler bunlar. Taksiciler için bir standart getirilsin, kiracılık usulü kaldırılsın, aracını kullanmayan satsın, bu mesleği bıraksın istiyoruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Süleyman demir     2018-12-20 Nasıl bir yorum öyle çalışmayan satsın diyorsun o koltuğun hakkını ver koltukta oturmakla olmuyor bu işler taksiciliğin düzelmesi için çözüm üret ayrıca sen kim oluyorsun da malımızı satışa çıkarıyor sun esnafın yanında ollll
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıldırım sevinci
Yıldırım sevinci
Fuarın gözdesi Ekol
Fuarın gözdesi Ekol