Advert

Lojistik sektörü güçleniyor

Lojistik sektörü, hizmet ihracatında 14 milyar dolarlık bir rakama ulaştı. Sektör, inşaat, telekomünikasyon, sağlık ve eğitim gibi birçok sektörü geride bıraktı.

Lojistik sektörü güçleniyor
Lojistik sektörü güçleniyor Admin
Bu içerik 2543 kez okundu.

Fevzi Gandur Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar, TİM raporunu değerlendirerek açıklamalarda bulundu. Dündar, sektörün ihracatla birlikte büyüme gösterdiğini ve ülke ekonomisindeki katkısını her geçen yıl artırdığına dikkat çekti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan rapora göre, Türkiye’nin toplam hizmet ihracatı 2017 yılında 43,7 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu rakama en çok katkıda bulunan hizmet alanlarının başında ise lojistik sektörü geliyor. Turizmden sonra en fazla hizmet ihracatı yapan lojistik sektörünün toplam payı 2017 yılında 19,7’ye ulaşarak 14 milyar dolar seviyesine geldi.

Sektörde 70 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Fevzi Gandur Logistics’in Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar, lojistik sektörünün inşaat, seyahat acenteciliği, konaklama, yazılım, gastronomi, eğitim ve telekomünikasyon gibi birçok dev sektörü geride bıraktığı ifade etti. Son aylarda ihracattaki artışın lojistik sektörüne olumlu yansıdığını belirten Dündar, “İthalat yüklemelerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle birçok Türk aracı ülkemize boş bir şekilde dönüyor. Bu süreçte ihracat taşımalarının artışıyla bu alandaki kayıplar minimuma indi. Lojistik sektörü ihracatla birlikte büyüyerek ülke ekonomisine katkısını artırıyor.” .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta
Temsa'da Uzun dönemi
Temsa'da Uzun dönemi