Advert

Yarıyıl tatiline alternatif rota

Bursa’da Tofaş tarafından restore edilerek 2002 yılından bu yana tarih ve otomotiv meraklılarına kapılarını açan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi ile 2008’den bu yana hizmet veren Tofaş Sanat Galerisi, yarıyıl tatilinde ziyaretçilerini bekliyor.

Yarıyıl tatiline alternatif rota
Yarıyıl tatiline alternatif rota
Bu içerik 3778 kez okundu.

Tofaş tarafından faaliyete geçirilen Anadolu Arabaları Müzesi ve Tofaş Bursa Sanat Galerisi, yarıyıl tatilinde ziyaretçilere farklı bir müze ve sanat alternatifi sunuyor. Müzede, Anadolu tarihi boyunca ortaya çıkmış araba kültüründen otomotiv sanayisine uzanan yolculuk ziyaretçilere aktarılıyor. Tofaş Sanat Galerisi’nde ise “Kantarın Topuzu: Teraziler, Ağırlıklar, Ölçü Aletleri Sergisi” yer alıyor.

Anadolu kültürünü yansıtıyor

Bursa Umurbey Bilgi Parkı Kompleksi’nde yer alan ve 2018 yılında 70 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde, otomotiv sanayisinin gelişimi aktarılıyor. Çocukların da aileleriyle birlikte gezebileceği Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde, 2 bin 600 yıl önce yapılan bir arabanın, Bursalı ustaların elinden yeniden canlandırılmış hali sergileniyor. Bunun yanı sıra sergide tekerlekler, geleneksel araba atölyeleri, motorsuz araçlar ve 50. yılını geride bırakan Tofaş tarafından üretilen modeller de bulunuyor. 2008 yılında restore edilen, tarihi Umurbey Hamamı’nın bulunduğu alanda yer alan Tofaş Sanat Galerisi’nde ise  “Kantarın Topuzu: Teraziler, Ağırlıklar, Ölçü Aletleri Sergisi” ziyaret edilebilir. Sergide terazi ve kantarların mutfaktan ticaret hayatına, ekonomiden bilime ve kültürel yaşama açılan bir yelpazede, hayatımızda bıraktığı izlere tanıklık etmek mümkün.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta
Temsa'da Uzun dönemi
Temsa'da Uzun dönemi