Advert

Biletall, verilerini açıkladı

Biletall, 2018 yılı seyahat verilerini paylaştı. Verilere göre 2018 yılında 7,5 milyon satış işlemi gerçekleştiren Biletall Firması, önceki yılın 5 milyonu aşkın işlem sayısını geçti. Bu verilerle, satılan en ucuz ve en pahalı biletlerden yolcu istatistiklerine kadar birçok ilgi çekici detay paylaşıldı.

Biletall, verilerini açıkladı
Biletall, verilerini açıkladı
Bu içerik 4954 kez okundu.

YILIN SEYAHAT ÖDÜLÜ

Yurt içi ve yurt dışına seyahat etmek isteyenlere pek çok alternatif sunan Biletall, 500 havayolu, 200 otobüs firması, tren ve feribot biletlerini tek potada buluşturuyor. Bilet satışı gerçekleştiren firma, 2018 yılında aldığı ödüllerle başarısını gösterdi. Uzak Rota Seyahat Teknoloji Ödülleri’nde “Yılın Yerli Seyahat Uygulaması” seçilen ve 3 farklı dalda daha ödül alan şirket,  geçtiğimiz günlerde de ‘Deloitte Technology Fast 50’de Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak ödül aldı. Açıkladığı 2018 istatistikleriyle de Türkiye’deki seyahat bilgilerini gün yüzüne çıkarttı.

EN UCUZ BİLETİ SATTI

Paylaşılan verilere göre biletall.com üzerinden çok sayıda satış gerçekleştirildi. Satış fiyatı istatistiklerine göre, satın alınan en pahalı otobüs bileti 500 TL ile Adana – Bağdat olurken, en pahalı yurt içi uçak bileti 1498 TL ile Erzurum – İstanbul . En pahalı yurt dışı uçak bileti ise 22 bin 513 TL ile Adana – New York . Satılan en ucuz biletlere baktığımızda ise 2 TL ile Diyarbakır – Silopi otobüs bileti, 29,99 TL ile Antalya – Adana yurt içi uçak bileti ve 153,1 TL ile İstanbul – Köln yurt dışı uçak bileti karşımıza bileti çıkıyor.

EN UZUNU MANİSA-ARDAHAN

Yolculuk süresi en uzun bilet verilerine göre ise 23 saat 59 dakikalık Manisa – Ardahan en uzun otobüs yolculuğu . Artvin Hopa Havaalanı – İstanbul Atatürk Havaalanı 6 saat 35 dakika ile en uzun yurt içi uçak yolculuğu olurken 20 saat 20 dakikalık İstanbul – Yeni Zelanda ise en uzun yurt dışı uçak yolculuğu . En fazla bilet satışı yapılan noktalar yurt içinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin olurken, yurt dışında ise Frankfurt, Amsterdam, Paris, Londra ve Dusseldorf şehirleri . Cinsiyete göre yapılan analizlerde ise müşterilerin yüzde 61,62‘sini kadınlar, yüzde 38,38‘ini ise erkekler oluşturdu. Yapılan satın almaların yüzde 78’i mobil üzerinden yapılırken, yüzde 22’si ise masaüstü üzerinden gerçekleştirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hürjet'te ön tasarım tamam
Hürjet'te ön tasarım tamam
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta