Advert

Bosch treylere el attı

Otomotiv yan sanayi firmalarından Bosch, treylere entegre edilebilen elektrikli aksı sayesinde yılda 9 bin litreye kadar yakıt tasarrufu elde etti. Bunun neticesinde daha az CO2 salınımı ve daha sessiz çalışma imkanı doğdu.

Bosch treylere el attı
Bosch treylere el attı Admin
Bu içerik 5940 kez okundu.

Bosch, treyler için elektromobiliteyi mümkün kılan bir teknolojiye imza attı. Firmanın tanıttığı treylere entegre edilebilen elektrikli aks, bugüne kadar olduğu gibi aksların serbest bir şekilde dönmesine izin vermek yerine, treylerde elektrikli makine entegre etme fikrine dayanıyor. Bu, fren sırasında elektrik üretilebileceği ve bu elektriğin treylerin güç ünitelerini besleyebileceği anlamına geliyor.

OTONOM ÇÖZÜM

Bosch Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Markus Heyn, “Kamyonların arka akslarını elektrikli ve akıllı hale getirdik. Kamyonlara yönelik elektrifikasyon çözümümüz ekonomik açıdan mantıklı ve elektromobilitenin bugünün kamyonlarında bile nasıl işe yarayabileceğini gösteriyor. Aksa bir güç aktarma mekanizmasının eklenmesi, treylerin bir çekici olmadan otoparkta manevra yapabilmesini sağlıyor. Bu, lojistik şirketlerinin otoparklarında treylerin otonom şekilde park edebilmesine yönelik ilk adımı oluşturuyor. Bosch, bu teknolojiyi hem treyler için hem de bir iyileştirme çözümü olarak sunuyor. Sadece Avrupa’da her yıl brüt araç ağırlığı en az 10 ton olan yaklaşık 250 bin treyler trafiğe çıkıyor. Bunların yalnızca beşte birinde soğutma ünitesi bulunuyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıldırım sevinci
Yıldırım sevinci
Fuarın gözdesi Ekol
Fuarın gözdesi Ekol