Dernekler
Giriş Tarihi : 21-02-2019 15:37   Güncelleme : 14-07-2019 14:17

TÜYİD’de yeni dönem

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan’ın Yatırımcı İlişkileri Müdürü Aslı Selçuk, Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin (TÜYİD) Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

TÜYİD’de yeni dönem

Türkiye'de yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla kurulan TÜYİD, gerçekleşen Olağan Genel Kurulu sonucu derneğin yeni dönem yönetim kurulunu seçti. Ford Otosan Yatırımcı İlişkileri Müdürü Aslı Selçuk, yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Derneğin geçen dönem Yönetim Kurulu Üyesi olan Aslı Selçuk, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Koç Holding Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü Nursel İlgen’den devraldı. 

TÜYİD’İN YENİ KADROSU AÇIKLANDI

Genel Kurul'un ardından yapılan toplantıyla yönetim kurulunun görev paylaşımı da yapıldı. Aslı Selçuk’un Başkanlık görevini üstleneceği TÜYİD Yönetim Kurulu'nda, Garanti Bankası Yatırımcı İlişkileri Bölüm Başkanı Handan Saygın ve Şişecam Yatırımcı İlişkileri Direktörü Başak Öge Başkan Yardımcıları olarak görev aldı, çok sayıda isim de üye olarak yer aldı. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Aslı Selçuk, "Yatırımcı İlişkileri profesyonelleri olarak Borsa İstanbul’a yatırım yapan mevcut ve potansiyel yabancı kurumsal yatırımcıların ilk ve daimî iletişim noktasıyız. Ülkemizin ve şirketlerimizin tüm dünya nezdinde temsilcisi ve aynasıyız. TÜYİD olarak, temsil kabiliyetimizi dünya standartlarına çıkarmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde de uluslararası portföy yatırımlarından ülkemize düşen payı artırma yönünde faaliyetlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Yeni Yönetim Kurulumuz adına hepinize desteğiniz için teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı

ASLI SELÇUK HAKKINDA

2012 yılından bu yana Ford Otosan Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev yapan Selçuk, 2006-2012 yılları arasında Koç Holding’de Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak çalıştı. Yatırımcı İlişkileri kariyeri öncesinde, Citibank’ın Türkiye ve Avrupa ofislerinde hisse senedi takas ve saklama operasyonlarında farklı pozisyonlarda bulundu (1994-2005). Aslı Selçuk, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu ve Koç Üniversitesi’nden Executive MBA derecesine sahip. Ford Otosan’ın Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) nezdindeki temsilcileri arasındadır. Kuruluşundan bu yana TÜYİD üyesi olan Selçuk, 2017’den bu yana da Yönetim Kurulu’nda görev yapıyor.

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA