Advert Advert
Advert

500 bin Egea üretildi

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği, Fiat Egea Ailesi’nin 500 bininci üyesi üretim bandından indi. Son 3 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olma unvanını koruyan Egea, İtalya’da da kendi segmentinin lideri oldu.

500 bin Egea üretildi
500 bin Egea üretildi Admin
Bu içerik 1672 kez okundu.

Otomotiv üreticilerinden Tofaş, 500 bininci Egea'yı  üretim bandından indi. Egea, lansman tarihi 2015’ten bu yana iç pazarda, yaklaşık 130 bin adetlik satış başarısı yakaladı. Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olma unvanına kavuşan Egea, Avrupa’nın da 7 ülkesinde ilk 10 içerisinde yer alma başarısı gösterdi.

ÜLKEMİZ İÇİN KATMA DEĞER

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, yaptığı açıklamada; “Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim, Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea Projesi’nde önemli sorumluluklar üstlendik. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezberbozan bir model ailesi olarak lanse ettiğimiz Fiat Egea ülkemizde ve Avrupa başta olmak üzere, EMEA Bölgesi’nde pazar başarısını sürdürüyor. Yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize de katma değer sağlayan Egea’nın üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde 500 bin adetlik üretim rakamına ulaşmasından dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz. Bu başarıda önemli katkıları bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor