Dernekler
Giriş Tarihi : 01-03-2019 15:29   Güncelleme : 14-07-2019 13:46

Kamp ve karavancılar CNR EXPO’da

Kamp ve karavancılar Türkiye’de ilk kez CNR EXPO’da, Camp and Caravan İstanbul Fuarı ile bir araya geldi. Fuarın en şirin karavanının 30 bin lira olduğu gözlenirken, fuarda bulunan en lüks karavan ise 950 bin lira.

Kamp ve karavancılar CNR EXPO’da

Türkiye’de ilk kez kamp ve karavan tutkunlarını bir araya getiren Camp and Caravan İstanbul Fuarı, 3 Mart Pazar gününe kadar CNR EXPO Yeşilköy’de ziyaretçilere açık olacak. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu iş birliğinde düzenlenen fuarda, aydınlatma yaşam ünitelerinden, güneş enerjisi panellerine, uydu sistemlerinden ısıtma soğutma gereçlerine kadar kamp ve karavanın her türlü ihtiyacını karşılayacak ürünler sergileniyor.

AÇILIR TAVAN TÜRKİYE’DE İLK

Fuarda çekme karavana da motokaravana da ilgi büyük. Çekme karavanların fiyatları 30 bin lira ile 180 bin lira arasında değişirken, motokaravanların fiyatları ise 180 binden başlayıp 950 bin liraya kadar çıkıyor. Uzun yolda seyahat edecekler için sergilenen VIP karavanlara Türkiye başta olmak üzere Moldova, Arap ülkeleri ve Yunanistan’dan yoğun bir ilgi var. Fuarda, Volkswagen T4 arabasının açılır tavan haline getirilip, üzerine 2.10 metre yatak monte edilerek dizayn edilmiş karavanları da sergileniyor. Türkiye’de bir ilk olan açılır tavan uygulaması 13 bin liraya yapılıyor. Tabii bu uygulamayı yapmak için bir Volkswagen T3 veya T4 model araca ihtiyaç var. Fuarda T3 ve T4 karavanlara yoğun ilgi olduğunu belirten, Luki Desi Tasarım’ın yetkilisi Simin Öktem Şahin, insanların böyle bir uygulamadan haberdar olmadığını, fuar sayesinde kendilerini tanıtabilme imkanı yakaladıklarını söyledi.

HER YAŞTAN İLGİ YAŞANIYOR

Türkiye’de karavan kültürünün son 5-6 yıldır geliştiğini belirten Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Hayriye Yıldız, “İnsanlar artık yazlıklarına kapanmaktan her yıl aynı yerde tatil yapmaktan sıkıldılar. Bu anlamda karavana ilgi ciddi anlamda arttı. Normalde biz kamp ve karavancıların buluşma noktası sosyal medyaydı. Bu fuarla birlikte kamp ve karavana gönül veren bütün tutkunlar Türkiye’de ilk kez fiziki bir ortamda buluşmuş olduk. Fuar ilk kez düzenlendiği için biraz tereddütlüydük, ancak burada insanlarımızın ne kadar doğaya aç olduğunu gördük. 7’den 70’e çoluğu çocuğu herkes geldi fuarı ziyaret etti. Fuarda insanlara yetişmekte zorlandık. İnsanların içlerinde bir yerde gizli olan kamp ve karavan aşkını burada ortaya çıkardık. Bu fuar dernek olarak misyonumuz olan kamp ve karavancılığı geliştirme hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak” ifadesini kullandı.

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA