Advert

OSD, Paris’te Türkiye'yi temsil etti

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), OICA'nın 100’üncü yıl kutlamalarına katıldı. Paris’te gerçekleşen kutlamalar kapsamında, OICA’nın yeni başkanı Christian Peugeot oldu. OSD Genel Sekreteri Osman Sever tören kapsamında önemli temaslarda bulundu.

OSD, Paris’te Türkiye'yi temsil etti
OSD, Paris’te Türkiye'yi temsil etti Admin
Bu içerik 1017 kez okundu.
Advert

Küresel otomotiv sanayii dernekleri birliği  International Organization of Motor Vehicle Manufacturers (OICA), 100. yılını Paris’te düzenlenen törenle kutladı. Ülkemiz otomotiv sanayiini uluslararası seviyede temsil eden ve OICA üyesi olan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), kutlamalar kapsamında beraberindeki heyetle birlikte önemli temaslarda bulundu. Törende Fransa Cumhurbaşkanı E. Macron’un yanı sıra Fransa ve Avrupa Birliği’nden (AB) bakanlar katılım gösterirken, Türk heyetinde OSD Genel Sekreteri Osman Sever’in eşliğinde OSD’nin davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Yatırım Ajansı Başkan Yardımcısı Furkan Karayaka ve Proje Direktörü İ. Ethem Tokgözlü yer aldı.

TEMİZ ARAÇLAR OLMALI

Kutlamalar kapsamında OICA’da önemli bir değişiklik de yaşandı. Mevcut OICA Başkanı Matthias Wissmann, OICA’nın 100. yılında görevi Christian Peugeot’a devretti. Törende bir konuşma yapan Wissmann, otomotiv endüstrisinin geçirdiği dönüşüme değinerek, politika kararlarının teknoloji bağımsız bir yaklaşım ile verilmesinin önemini vurgularken, “Elektrikli Araç” ifadesinin yerini artık “Temiz Araçlar” ifadesine bırakması gerektiğini ifade etti. Fransa Başkanı Macron da yaptığı konuşmada “Temiz Araçlar” kavramına sıklıkla değinirken, batarya üretimine çok önem verdiklerini ve Almanya ile kurdukları ortak girişim programı kapsamında 2 batarya fabrikası kurulması için çalışmalara başladıklarının altını çizdi. Macron ayrıca Fransa’nın otomotiv sanayine verdiği önemi vurguladı ve değişen eko-sistemde Fransa otomotiv sanayinin sürdürülebilir rekabetçiliği için alınması gereken  tedbirlerin tespitine yönelik hazırlanan çalışma hakkında bilgi verdi.

OICA’nın 100. yılı kapsamında izlenimlerini aktaran OSD Genel Sekreteri Osman Sever ise, Paris’te yapılan konuşmalarda, değişen otomotiv eko-sistemiyle ilgili değerli mesajlar verildiğini belirtti. Yeni teknolojilerin ülkemize kazandırılması konusunda acil girişimlerde bulunulmasının önemine dikkat çeken Osman Sever, yeni yatırım çekmek kadar mevcut yatırımların korunması ve yatırım ortamının yeni koşullara uygun olarak başarılı bir şekilde dönüştürülmesinin ülkemizin gündemi olması gerektiğini de belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roma'da Karsan ağırlığı
Roma'da Karsan ağırlığı
Ekonomiye katkı
Ekonomiye katkı