Advert

Ford Trucks yerli gurur oldu!

Türkiye otomotiv sanayinin gelişmesinde önemli bir rol üstlenen Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlediği kriterler sonucunda bir kez daha yerli malı belgesine değer bulunarak, en yüksek yerlilik oranına sahip ağır ticari markası olmayı sürdürdü.

Ford Trucks yerli gurur oldu!
Ford Trucks yerli gurur oldu! Admin
Bu içerik 1854 kez okundu.
Advert

Ford Trucks, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlediği kriterler sonucu sadece yerli üreticilere verilen yerli malı belgesini almaya tekrar hak kazandı. Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) gerçekleştirilen törende, markaların ciro bazındaki yerlilik oranını esas alan yerli malı belgesi Ford Otosan İnönü Fabrikası Müdürü Aysan Hoşver’e Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş tarafından takdim edildi.

60 YILLIK TECRÜBE

Eskişehir’de ürettikleri araçlarını çeşitli yurtdışı pazarlarına sunduklarını vurgulayan İnönü Fabrikası Müdürü Aysan Hoşver şunları kaydetti: “Ford Trucks’ın 60 yıla yakın bir süre önce başlayan kamyon üretim yolculuğu, bugün dünya çapında bir başarı hikayesine dönüşerek ilerliyor. Ford Otosan olarak hem yerli üretimi artırma hem de döviz ihtiyacını minimuma indirme hedefiyle ülke ekonomisine ve otomotiv sanayine katkı sunuyoruz. 1982 yılından bu yana üretim yaptığımız 1,1 milyon m2'lik İnönü fabrikamızda yıllık 14000 adet kamyon ve çekici, 14000 Ecotorq motor kapasitesi ile faaliyet gösteriyoruz.  Bugüne kadar 222 bin üzerinde çekici kamyon ürettik. Ağır ticari sektöründe bu belgeye sahip olan ilk marka olmaktan gurur duyuyoruz. Çekici ve kamyonlarımız, yurtdışı pazarlara ihraç ediliyor ve dünya yollarına çıkarak başarı hikayesi yazmaya devam ediyor.”

YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLİYORUZ

Belge teslim töreninde konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise 1982’den bugüne Eskişehir’de üretim yapan, aileleri ile birlikte binlerce insana istihdam yaratan ve ülke sanayisine büyük katkı sunan Ford Otosan’a teşekkür etti. Ford Otosan’ı sadece bir üretim tesisi olarak değerlendirmenin doğru olmayacağını ifade eden Kesikbaş, “Gerek sektöre verdiği işler gerekse de tedarikçileriyle birlikte şehrimizde çok önemli bir sanayi ekosisteme hayat veren Ford Otosan bir sanayi okulu gibi çalışmakta, sanayimize de ilham vermektedir. İnönü Fabrikası’ndaki yerli üretimin ekonomimize sağladığı katkıya Eskişehir Sanayi Odası olarak bizzat yakından tanık oluyoruz. Ford Otosan ailesine bu yolculuklarında tüm kalbimizle başarılar diliyoruz” ifadesini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roma'da Karsan ağırlığı
Roma'da Karsan ağırlığı
Ekonomiye katkı
Ekonomiye katkı