Advert

Dev çelik şaftları Hareket taşındı

Sektörün ağır markası Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, temeli 18 Mart’ta 2017 tarihinde atılan 1915 Çanakkale Köprüsü Projesi’ne yaratıcı ve yenilikçi çözümleriyle damgasını vurdu.

Dev çelik şaftları Hareket taşındı
Dev çelik şaftları Hareket taşındı Admin
Bu içerik 159 kez okundu.

Lojistik sektöründe ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetleri sunan Hareket, Türkiye’nin en önemli projelerinde uzman ve deneyimli kadrosuyla yer aldı. Hareket, bu kez Çanakkale Boğazı'nın ilk ve Marmara Bölgesi'nin ise 5'inci asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü Projesi’nin taşıma faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Konuya ilişkin bilgi veren şirket genel müdürü Engin Kuzucu, “Tamamlandığında ülkemizin en önemli değerleri arasında yer alacak bu projeye dahil olmaktan gurur duyuyoruz. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ağırlıkları 700-750 ton arasında değişen, 26 metre yüksekliğindeki çelik şaftlarının yüksekliği fazla olduğundan taşıma sırasında devrilme riski çok fazlaydı. Ancak yaptığımız mühendislik çalışmaları neticesinde son teknolojiye sahip altyapımız ve yüksek kapasitedeki ekipmanlarımızla taşımayı emniyetli bir şekilde tamamladık” ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Naci Yağız güven tazeledi
Naci Yağız güven tazeledi
Hürjet'te ön tasarım tamam
Hürjet'te ön tasarım tamam