Dernekler
Giriş Tarihi : 13-05-2019 13:52   Güncelleme : 13-07-2019 00:47

TÖHOB’da Soydaş dönemi

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı The Green Park Pendik Hotel’de yapıldı. Yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiği genel kurulda Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, TÖHOB başkanı seçildi.

TÖHOB’da Soydaş dönemi

Türkiye geneli özel halk otobüsü taşımacı esnafının çalışma bölgelerinde oluşturduğu dernek, kooperatif, şirket, oda vb. tüzel kişiliklerden oluşan Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği’nde olağan genel kurul heyecanı yaşandı. Mevcut başkan İsmail Yüksel ile Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş’ın listelerinin yarıştığı genel kurulda değişimde karar kılan üyeler, 58 oy ile Ercan Soydaş ve ekibine yönetim yetkisini verdi.

BİRLİKTE HAREKET

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, “Şahsımla birlikte yönetici arkadaşlarımı bu göreve layık gören meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra özel halk otobüsü esnafının bir üst kuruluşu olan TÖHOB olarak ortak sorunlarımız da birlikte hareket edeceğiz. Taşın altına hep birlikte elimizi koyup, çözüm üreteceğiz. Biz, bir olduğumuz zaman çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Yeter ki bu çatı altında bir olalım, birlikte hareket edelim" dedi.