Advert

Mağdur olan Termikel işçileri eylem yaptı

Termikel, Elektromed ve Kanal A çalışanları ödenmeyen maaş, kıdem ve ihbar tazminatları için eylem yaptı. 2015 yılından beri alacaklarının verilmediğini belirten işçiler, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Mağdur olan Termikel işçileri eylem yaptı
Mağdur olan Termikel işçileri eylem yaptı Admin
Bu içerik 7979 kez okundu.

Sincan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Eski Başkanı Ahmet Kaya ve kardeşi Mustafa Kaya’nın sahip olduğu Elektromed, Termikel ve Kanal A’da çalışan ve işten ayrıldıktan sonra kıdem ve ihbar tazminatını alamayan işçiler, patron Ahmet Kaya’nın evi önünde basın açıklaması yaptı.

Keçiören’de bulunan Meteoroloji metro durağı önünde buluşan işçiler, buradan patronun evine yürüdü. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un da katıldığı açıklamayı işçiler adına Yahya Özdoğan okudu. Özdoğan, 2016 yılından itibaren maaşlarını alamadan çalıştırıldıklarını belirterek bu süreçte işçilerin varını yoğunu satarak geçinmeye çalıştıklarını dile getirdi. Patronun türlü yalanlarla kendilerini oyaladıklarını ifade eden Özdoğan, “Haklarını ödemedikleri biz işçiler ile muhatap bile olmayıp, telefonlarımıza çıkmadılar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geleceği tasarladılar
Geleceği tasarladılar
Ford'un yeni müdürü Çoşkun
Ford'un yeni müdürü Çoşkun