Güncel Haber
Giriş Tarihi : 27-05-2019 12:27   Güncelleme : 13-07-2019 00:18

Mağdur olan Termikel işçileri eylem yaptı

Termikel, Elektromed ve Kanal A çalışanları ödenmeyen maaş, kıdem ve ihbar tazminatları için eylem yaptı. 2015 yılından beri alacaklarının verilmediğini belirten işçiler, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Mağdur olan Termikel işçileri eylem yaptı

Sincan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Eski Başkanı Ahmet Kaya ve kardeşi Mustafa Kaya’nın sahip olduğu Elektromed, Termikel ve Kanal A’da çalışan ve işten ayrıldıktan sonra kıdem ve ihbar tazminatını alamayan işçiler, patron Ahmet Kaya’nın evi önünde basın açıklaması yaptı.

Keçiören’de bulunan Meteoroloji metro durağı önünde buluşan işçiler, buradan patronun evine yürüdü. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un da katıldığı açıklamayı işçiler adına Yahya Özdoğan okudu. Özdoğan, 2016 yılından itibaren maaşlarını alamadan çalıştırıldıklarını belirterek bu süreçte işçilerin varını yoğunu satarak geçinmeye çalıştıklarını dile getirdi. Patronun türlü yalanlarla kendilerini oyaladıklarını ifade eden Özdoğan, “Haklarını ödemedikleri biz işçiler ile muhatap bile olmayıp, telefonlarımıza çıkmadılar” dedi.