Otomotiv
Giriş Tarihi : 01-07-2019 12:29   Güncelleme : 04-07-2019 12:28

Yeni Jeep Renegade Türkiye’de!

Jeep’in kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Renegade, kapsamlı bir yenilenme süreci geçirdi. Daha dinamik bir yüz ve tasarımda daha modern detaylarla dikkat çeken Yeni Jeep Renegade, yenilikçi teknoloji donanımları, yeni motor seçenekleri ve üstün güvenlik seviyesiyle Haziran Türkiye'de satışa sunuldu.

Yeni Jeep Renegade Türkiye’de!

Yenilenen Jeep Renegade, Sport, Longitude, Limited ve Trailhawk adı verilen 4 ayrı zengin donanım versiyonuyla tercih edilebiliyor. Renegade’de tasarıma ek olarak hayata geçirilen diğer değişikliklerse yeni güç üniteleriyle birlikte motor kaputu altında gerçekleşiyor. Yeni Jeep Renegade, 3 silindirli turbo beslemeli 120 HP’lik 1.0 litre benzinli, 4 silindirli turbo beslemeli 150 ve 180 HP’lik HP’lik iki ayrı versiyonu olan 1.3 litrelik benzinli motorlarla satışa sunuluyor. Renegade’in tek dizel motor seçeneğini ise 1.6 litrelik Multijet II motor oluşturuyor. Hem dizel hem de 1.3 litrelik benzinli motor seçeneklerinde otomatik şanzıman tercih edilebiliyor.

DAHA DİNAMİK TASARIM

Otomobilin yenilenen, Jeep’in sembolü 7 bölmeli ızgarası, yeni tasarımlı farları ile sis farları ve Stop grubu ilk bakışta öne çıkıyor.  LED teknolojisi sayesinde geleneksel halojen farlara göre yüzde 50, Xenon farlara göre yüzde 20 daha iyi aydınlatma performansı da sağlıyor. Longitude ve Sport versiyonlarında standart olarak sunulan 16 inç alaşımlı jantların haricinde, Limited ve Trailhawk’taki 17 inç alaşımlı jantlar ile Limited versiyonda opsiyonel olarak tercih edilebilen19 inç boyutları da dâhil, 4 farklı jant seçeneği ise kişiselleştirme olanaklarını artırıyor.

RAKİPSİZ GÜVENLİK

Yeni Jeep Renegade’de elektronik devrilme engelleme ERM, elektronik stabilite kontrolü ESC, şerit takip sistemi, trafik işareti algılama ve akıllı hız asistanı tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor. Ayrıca ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası, ön çarpışma uyarısı, aktif acil frenleme, adaptif hız kontrolü, kör nokta uyarı sistemi ve arka trafik çapraz geçiş algılama gibi güvenlik donanımları, yenilenen Jeep Renegade’in Limited donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor ve Yeni Jeep Renegade’i sınıfında rakipsiz kılıyor.

ARAZİDE ENGEL TANIMIYOR

Yeni Jeep Renegade, önden çekişli ya da dört tekerlekten çekişli olarak satışa sunuluyor. Yakıt tüketimi ve yol tutuş arasındaki dengeyi sürekli olarak izleyen gelişmiş 4x4 sistemi Jeep active drive, selecterrain ile birlikte otomatik, kar, kum ve çamur olmak üzere 4 farklı sürüş modu sunuyor.  Yeni Jeep Renegade, gelişmiş active drive low sistemi ile birlikte yokuş iniş desteği’ne de sahip oluyor. active drive low sistemine sahip olan trailhawk versiyonu ise 210 mm’lik yerden yüksekliği ve selec-terrain’de tercih edilebilen özel kayataş moduyla öne çıkıyor ve rakipsiz arazi kabiliyeti sunuyor.