Otomotiv
Giriş Tarihi : 12-07-2019 14:58   Güncelleme : 16-07-2019 17:35

Borusan, Manheim'den ayrıldı

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Borusan, 2. el araç faaliyetlerini Borusan Araç İhale markasıyla sürdürecek. Şirketin genel müdürü Sinan Barutçuoğlu, isim değişikliği ile birlikte sektörde vites büyüttüklerini açıkladı.

Borusan, Manheim'den ayrıldı

Borusan, 2.el sektöründe ABD’li iş ortağı Manheim ile yollarını ayırdı. Firma, sektörde Borusan Araç İhale markasıyla faaliyetlerine devam edecek. Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu yeni dönemle ilgili şu açıklamayı yaptı:

MÜŞTERİLER DAİMA MUTLU

“18 yıldır ciddi bir dönüşüm yaşattığımız ikinci el oto sektöründe artık yüzde yüz bir Borusan şirketi olarak, yeni ve dinamik bir markayla yolumuza devam ediyoruz. Yenilikçiliğe ve dijitalleşmeye bugüne kadar önemli yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şimdi yatırımlarımızın meyvesini almak üzere vites büyütüyoruz. Gerek dijital, gerekse de fiziksel alanda odağımız her zaman müşteri memnuniyeti, müşterilerimizin işlerine değer katmak ve onların hayatlarını kolaylaştırmak olacaktır. En kaliteli ürün ve hizmetleri, güler yüzle ve müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaya odaklı bir şekilde sunmaya devam edeceğiz.”

TEKNOLOJİ İLE BİR ADIM İLERİDE

2. el oto alım satım internet hizmetlerini Türkiye’de ilk kez sunan ve Türkiye’nin ilk çok markalı pazarlama şirketi olan Borusan, sektörün kurumsallaşmasına çok önemli katkılar yaptı. Uzman kadrosu ve güçlü alım satım ağıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştıran şirket, yenilikçiliğe ve dijitalleşmeye yaptığı yatırımlarla ikinci el oto sektörünün liderlerinden biri haline geldi. Şirketin, Türkiye’nin tüm illerinden 7 bin 800 alıcı üyesi, bin 600 kurumsal tedarikçisi bulunuyor. Borusan, kurulduğundan bu yana yaklaşık 200 bin aracın satışını gerçekleştirdi. Şirket 2015 yılında İkinci el araçlara otomatik fiyat veren fiyatlama modülü “Borusan 7/24 Fiyat” ve 2018 yılında da online açık artırma platformu “Borusan 7/24 İhale” hizmetlerini başlattı.