Lojistik
Giriş Tarihi : 26-07-2019 14:40   Güncelleme : 08-08-2019 10:38

Gefco, Chronotruck'u satın aldı

Tedarik zinciri çözümlerinde küresel oyuncu olan Gefco Grubu, gönderici ve nakliyecileri yenilikçi bir dijital platform ile birbirine bağlayan Chronotruck'u bünyesine kattı. Bu satın alma, Gefco’nun müşteri deneyimini geliştirmek için yeni teknolojilerden yararlanma ve hem mevcut hem de gelecekteki lojistik ekosistemlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tamamen dijitalleştirilmiş hizmetler sunma stratejisini destekliyor.

Gefco, Chronotruck'u satın aldı

Chronotruck, işletmeler için en yakın nakliye firmasına erişim ve farklı dijital servislerden oluşan yenilikçi bir portfolyo sunuyor. Bu servislere anlık fiyatlandırma sistemi, konum takibi, teslim belgesi ve e-faturalandırma da dahil. Dijital platform, nakliyeciler açısından ise yakındaki yükleri alarak akışları optimize etme fırsatı sunuyor. Bu da kamyonların tam kapasite ile çalışmasına olanak sağlıyor. 2016 yılında ticari faaliyetlerine başlayan Chronotruck, şimdiye kadar 9 binden fazla müşteriye hizmet sağladı.

TAM KAPASİTE ÇALIŞMA

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Gefco CEO’su Luc Nadal, “Chronotruck çalışanlarını ve yenilikçi çözümlerini Gefco’nun büyüyen, esnek ve akıllı hizmetler portföyüne dahil etmekten memnuniyet duyuyoruz. Chronotruck’ın uzmanlığı, müşteri süreçlerimizde birtakım değişiklikleri gerçekleştirmemize ve dijitalleşme ile deneyimlerini geliştirmemize yardımcı olacak. Bu ortaklık ayrıca, kamyonların tam kapasite ile çalışmasını sağlayarak çevresel ayak izimizi azaltmaya yardımcı olacak. Chronotruck ağırlıklı olarak Fransa'da faaliyet gösteriyor ancak Gefco’nun güçlü ağına ve güçlü coğrafi varlığına daha da fazla değer katmayı ve tüketici ürünlerinden endüstriyel üreticilere kadar yeni müşterilere erişim sağlanacak. Bu birleşmenin, yaptıkları işe gerçek değer katan işletmeler ve nakliyeciler için bir güç kaynağı yaratacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.