Güncel Haber
Giriş Tarihi : 29-08-2019 12:58   Güncelleme : 23-09-2019 21:51

Camlar otomatik kararıyor

Otomotiv yansanayi üreticilerinden Continental’in akıllı cam teknolojisi, araç camlarını araçtaki bilgisayara bağladı. Yeni “sıvı kristal” film teknolojisi sayesinde benzersiz cam kalitesi yakalanırken camlar otomatik şekilde karartılabiliyor. Araç penceresi çeşitli fonksiyonlar için dijital bir ara yüz haline geldi.

Camlar otomatik kararıyor

Modern bir araç, ortalama olarak yaklaşık beş metrekare cam içeriyor. Bu 30 yıl öncekinden neredeyse iki kat daha fazla cam kullanıldığı anlamına geliyor. Yorgunluk algılayıcı bir iç aynadan 3D hız ölçere kadar birçok ileri teknoloji bileşeni dijital olarak birbirine bağlı şekilde kullanılırken, araçların camları muazzam potansiyellerine rağmen genellikle her türlü dijital ekipmandan yoksun olarak kullanılıyor. Continental artık bu potansiyelden giderek daha fazla yararlanmaya çalışacak. Bu nedenle teknoloji şirketi Continental, Akıllı Cam Kontrol çözümünü geliştirdi. Böylelikle şirket bu alanda daha fazla konfor, güvenlik ve enerji verimliliği için tamamen yeni olanaklar sundu.

KONFOR VE GÜVENLİK ARTTI

Continental Bağlantı Birim Yöneticisi Johann Hiebl, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Camlar, aracın giderek daha aktif ve akıllı bir parçası haline geliyor. Akıllı Cam Kontrolü, şu anda geliştirmekte olduğumuz yenilikçi bir çözüm. Böylece pencereler aracın kullanıcı ara yüzüne daha etkin bir şekilde entegre edilebiliyor. Bu, sürüşü daha konforlu ve daha güvenli hale getirecek ve yeni karartma ve ısıtma işlevleri sayesinde, önemli miktarda enerji tasarrufu da sağlayacak. Bu çalışmalar, elektro-mobiliteye ve otonom sürüşe doğru giden yolda önemli bir adım teşkil ediyor.”

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA